کد مطلب:  59730 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مالک شریعتی: نظام تعرفه گذاری پلکانی قطعی برق را کاهش خواهد داد

مالک شریعتی: نظام تعرفه گذاری پلکانی قطعی برق را کاهش خواهد داد

واکنش عضو کمیسیون‌ انرژی مجلس به اجرا نشدن نظام تعرفه‌گذاری پلکانی: شکایت نمایندگان از اجرا نشدن نظام تعرفه‌گذاری افزایش پلکانی اعلام وصول شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، مالک شریعتی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اجرا نشدن نظام تعرفه گذاری مبتنی بر افزایش پلکانی (IBT) در کشور گفت: شکایت نمایندگان از اجرا نشدن نظام تعرفه گذاری افزایش پلکانی در قالب اعمال ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و در آینده در کمیسیون مربوطه بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نظام تعرفه گذاری افزایش پلکانی آب و برق در قانون بودجه 1400 ذکر شده بود احتمالاً کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مسئول بررسی شکایت خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به قطعی‌های مکرر برق و نقش نظام تعرفه گذاری افزایش پلکانی در کاهش این قطعی‌ها خاطر نشان کرد: سیاست‌های قیمتی یکی از سیاست‌هایی است که می‌تواند در اصلاح رفتار مصرف کننده نقش بسزایی داشته باشد و اگر نظام تعرفه گذاری پلکانی از ابتدا سال جاری اجرایی می‌شد، می‌توانست از  قطعی‌های مکرر برق در تابستان جلوگیری یا حداقل موارد آن را کاهش دهد.

شریعتی در خصوص مزایای نظام تعرفه گذاری افزایش پلکانی اضافه کرد: این سیاست هم از افراد ضعیف و کم مصرف حمایت می‌کند و هم افراد پر مصرف را در تأمین منابع لازم برای توسعه صنعت برق سهیم می‌کند زیرا نظام تعرفه گذاری افزایش پلکانی به این معنی است که کسانی که بیشتر از الگو، مصرف می‌کنند دیگر یارانه انرژی دریافت نکنند و حتی مالیات هم بدهند.

: برای دریافت مشاوره درباره مالک شریعتی: نظام تعرفه گذاری پلکانی قطعی برق را کاهش خواهد داد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مالک شریعتی: نظام تعرفه گذاری پلکانی قطعی برق را کاهش خواهد داد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید