کد مطلب:  66504 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعتقاد رئیس ایکس باکس به کاهش ساخت بازی‌ انحصاری در آینده

اعتقاد رئیس ایکس باکس به کاهش ساخت بازی‌ انحصاری در آینده

فیل اسپنسر معتقد است که بازی‌های مولتی پلتفرم باعث حفظ سلامت صنعت گیم در آینده خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، معتقد است که ساخت بازی‌های مولتی پلتفرم برای آینده صنعت گیم بسیار مفید‌تر از ساخت بازی‌های انحصاری است.

فیل اسپنسر، در مصاحبه‌ای با بلومبرگ، پیشبینی کرده است که تعداد بازی‌های منحصر شده به تنها یک پلتفرم خاص، در آینده کاهش خواهد یافت. او در این زمینه اعلام کرده است که بازی‌هایی که بر روی چندین پلتفرم مختلف عرضه می‌شوند، در طولانی مدت، سلامت صنعت گیم را تضمین می‌کنند. او در این زمینه گفت:

شاید شما در خانه خود باشید و یک کنسول ایکس باکس خریداری کنید و من یک کنسول پلی استیشن بخرم و فرزندان ما بخواهند با یکدیگر بازی کنند. اما این اتفاق ممکن نیست زیرا ما دستگاه‌های پلاستیکی (کنسول‌های بازی) اشتباهی را خریداری کرده ایم و به تلویزیون خودمان متصل کرده ایم.

او در ادامه با اشاره به آنکه بازی‌های مولتی پلتفرم برای آینده صنعت گیم بهتر است گفت:

شاید در کوتاه مدت افرادی که درون برخی از کمپانی‌ها مشغول کار هستند، علاقه‌ای به این موضوع نداشته باشند، اما من فکر می‌کند با عبور از پستی‌ها و بلندی‌ها و دیدن آن که صنعت گیم به کجا می‌رود، متوجه خواهیم شد که این موضوع درست است.

از آنجایی که هنوز تصمیم‌گیری‌ها، بر سر تایید تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، باقی مانده است، صحبت‌های فیل اسپنسر ممکن است صرفا جنبه بازار گرمی داشته باشد تا این قرارداد به تصویب برسد. این در حالی است که بسیاری از بازی‌های تولید شده توسط استودیو‌های مایکروسافت به صورت انحصاری برای ایکس باکس و رایانه‌های شخصی تولید می‌شود و به نوعی انحصاری مایکروسافت به حساب می‌آیند.

در صورتی که فیل اسپنسر به سخنان خود پایبند باشد، برای نشان دادن حسن نیت خود، می‌بایست قدم اول را خود او بردارد. این در حالی است که برخی از عناوین پلی استیشن، مانند God of War، Days Gone و Marvel Spider-Man تا کنون برای رایانه‌های شخصی منتشر شده‌اند و دیگر انحصاری کنسول‌های پلی استیشن به حساب نمی‌آیند.

علاوه بر این تا کنون شاهد آن بوده ایم که برخی از تولیدات سایر استودیو‌های خریداری شده توسط مایکروسافت، به صورت انحصاری برای مایکروسافت توسعه یافته‌اند. به عنوان مثال، اگرچه بازی Deathloop توسط بتسدا برای کنسول‌های پلی استیشن عرضه شد، اما این به واسطه قرارداد بسته شده قبلی صورت گرفت. این در حالی است که بازی آینده این استودیو، یعنی عنوان Starfield، قرار است به صورت انحصاری برای محصولات مایکروسافت عرضه شود و خبری از نسخه پلی استیشن نخواهد بود.

 

: برای دریافت مشاوره درباره اعتقاد رئیس ایکس باکس به کاهش ساخت بازی‌ انحصاری در آینده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «اعتقاد رئیس ایکس باکس به کاهش ساخت بازی‌ انحصاری در آینده» در کادر زیر بنویسید :

8 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید