کد مطلب: 60982 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش بارش ها نسبت به سال گذشته

کاهش بارش ها نسبت به سال گذشته

بر اساس اعلام وزارت نیرو، میزان بارندگی های سراسر کشور نسبت به سال گذشته میزان 39 درصد کاهش را نشان می دهد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، بر اساس گزارشات سازمان هواشناسی کل کشور میزان بارندگی های سراسر کشور نسبت به سال گذشته میزان 39 درصد کاهش را نشان می دهد.

این رقم در ابتدای سال آبی جاری (یعنی از آغاز مهر ماه) تا 12ام آذر ماه به عدد 32.6 میلیمتر رسیده بود که این داده ها نسبت به مقادیر سال گذشته که عدد 53.1 میلیمتر را نشان می داد، بیانگر 39 درصد کاهش در میزان بارش نسبت به سال گذشته می باشد.

همچنین این مقادیر در  مقایسه با میزان میانگین بلند مدت که حدود 40.6 میلیمتر بارندگی می باشد، کاهش 20 درصدی را نمایش می دهد.

حال پس از ادامه یافتن بارندگی‌ها در هفته‌های اخیر  و با بررسی مقادیر بارش ها در بخش های متفاوت کشور نشان می‌دهد که در این بازه زمانی استان‌های گیلان با 429.9 میلی‌متر، مازندران با 243.8 میلی‌متر و گلستان نیز با 100.6 میلی‌متر بارندگی به ترتیب بیشترین بارش ها را در میان استان‌های کشور در اختیار خود دارند.

بررسی و مقایسه مقادیر بارش ها در سرتاسر کشور نشان دهنده این است که  استان‌های ناحیه مرکزی و جنوبی شرایط نامناسب بارشی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند و در این میان استان سمنان با 5.9 میلی‌متر، سیستان و بلوچستان با 6 میلی‌متر و خراسان رضوی نیز با 7.5 میلی‌متر بارندگی به ترتیب سه استان با کمترین بارش کشور از ابتدای سال آبی تا روز 12 آذرماه بوده‌اند.

در پایان لازم به ذکر است که بر اساس همین آمار ارائه شده مقدار بارندگی در دو استان فارس و ایلام نسبت به متوسط بلند مدت 52 ساله هر کدام به ترتیب 76 و 68 درصد کاهش نشان داده است.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «کاهش بارش ها نسبت به سال گذشته»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?