کد مطلب:  65232  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کامیون کشنده آتامان ایران خودرو دیزل رونمایی شد

کامیون کشنده آتامان ایران خودرو دیزل رونمایی شد

ایران خودرو دیزل طی مراسمی با حضور مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو، نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه از کامیون کشنده آتامان Ataman رونمایی کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، شرکت ایران خودرو دیزل طی مراسمی با حضور مدیران ارشد گروه صنعتی ایران خودرو، نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه از کامیون کشنده آتامان Ataman رونمایی کرد.مدیرعامل ایران خودرو دیزل در خلال برگزاری این مراسم، آتامان را جایگزینی برای کشنده های دماغ دار نارنجی رنگ بنز مایلر دانست که بیش از 60 سال است با کمترین تغییرات در حال تولید در کشور هستند.

کامیون کشنده آتامان Ataman ایران خودرو دیزل از پیشرانه OM457 LA مرسدس بنز که در ایدم تبریز ساخته می شود بهره می برد، این پیشرانه 6 سیلندر توربو دیزل، 12 لیتر حجم دارد و توانایی تولید 430 اسب بخار قدرت و 2100 نیوتن متر گشتاور را دارد، بیشینه قدرت این پیشرانه در دور 1900 و بیشینه گشتاور آن در دور موتور 1100 در اختیار راننده قرار می گیرد.

این پیشرانه مرسدس بنز که نخستین بار در سال 2003 معرفی شده بود، دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 به همراه فیلتر DPF یا یورو 5 EEV است که نوید تولید گاز های آلاینده کمتری نسبت به کشنده های دماغه دار قدیمی بنز مایلر نارنجی رنگ ترسناک می دهد.

وزن خالص کشنده آتامان 8130 کیلوگرم و حداکثر وزن ناخالص آن 19000 هزار کیلوگرم و حداکثر وزن ناخالص ترکیبی آن 42000 کیلوگرم اعلام شده تا این کشنده جدید ایران خودرو دیزل در رنج کامیون کشنده های 42 تن قرار بگیرد. حداکثر وزن قابل تحمل روی اکسل جلو 7500 و حداکثر وزن قابل تحمل روی اکسل عقب این کامیون کشنده 13000 کیلوگرم است. حداکثر سرعت آتامان نیز 110 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

سیستم ترمز کامیون کشنده آتامان Ataman ایران خودرو دیزل از نوع ضد قفل ABS با سیستم ضد لغزش ASR بوده و در اکسل جلو از نوع دیسکی و در اکسل عقب کاسه ای است. این سیستم ترمز به صورت دو مداره پنوماتیکی بوده و همچنین برای کنترل بهتر کشنده در سرازیری اینتاردر یا ترمز موتور دو حالته Jacob جیکوب (ژاکوب) برای آن لحاظ شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره کامیون کشنده آتامان ایران خودرو دیزل رونمایی شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

نظر خود را درباره «کامیون کشنده آتامان ایران خودرو دیزل رونمایی شد» در کادر زیر بنویسید :

5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید