کارت هوشمند خودرو تغییر خواهد کرد | آسمونی
کد مطلب: 61895 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کارت هوشمند خودرو تغییر خواهد کرد

کارت هوشمند خودرو تغییر خواهد کرد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از اعمال تغییراتی در کارت هوشمند خودروها در آینده نزدیک خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به وجود برخی مشکلات در تهیه و ساخت کارت های هوشمند خودرو بیان کرد: کارت خودرو دارای یک چیپ است که با توجه به اینکه این چیپ جزو اقلام وارداتی است، یک مقدار عقب افتادگی در تامین آن ایجاد شد که البته الان این مشکل حل و چیپ‌ها ترخیض شد و روزانه حدود 100 هزار کارت تامین می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در آینده برای اعمال تغییراتی در کارت های خودرو گفت: البته ما در برنامه‌ریزی جدید چیپ را از فرآیند چاپ کارت خودرو حذف کردیم و به جای آن، از بارکد سه بعدی استفاده کردیم تا دیگر وابستگی به واردات نداشته باشیم. برای خواندن این بارکدها نیز دست افزارهای پلیس را به روز کردیم و مأموران پلیس با اسکن این کد می‌توانند تمام اطلاعات اعم از وی‌آی‌ان، شماره شاسی، موتور و ... را استخراج کنند. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به اینکه این بارکد سبب سو استفاده افراد از اطلاعات مندرج بر روی کارت نخواهد شد بیان کرد: :‌این بارکد تنها با دست افزار پلیس قابل خواندن است و اگر با بارکد خوان‌های دیگر اسکن شود، تنها یک کد نمایش داده می‌شود، از این رو مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی در ادامه اشاره کرد : کارت‌های جدید هم که بعد از این در نقل و انتقال و برای نو شماره‌ها صادر می‌شود، ان‌شاالله با بارکد خواهد بود که این موضوع وابستگی ما را نیز رفع خواهد کرد.

در پایان لازم به ذکر است که در اوایل دی ماه سال جاری افراد زیادی به دلیل مشکلات ناشی از کمبود چیپ موفق به دریافت کارت هوشمند خودرو خود نشده بودند که با این اقدام پلیس راهنمایی و رانندگی این مشکل نیز به زودی حل خواهد شد.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره کارت هوشمند خودرو تغییر خواهد کرد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «کارت هوشمند خودرو تغییر خواهد کرد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 6 = ?