کد مطلب:  59648 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تصرف ارگ ریاست جمهوری افغانستان توسط طالبان

تصرف ارگ ریاست جمهوری افغانستان توسط طالبان

از صبح امروز نیروهای طالبان بدون هیچگونه درگیری نظامی وارد ارگ ریاست جمهوری در کابل شدند. در ساعات آینده دولت افغانستان به صورت رسمی سقوط خواهد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اعلام وزارت داخله افغانستان، نیروهای طالبان که طی روزهای گذشته با پیشروی های سریع و با کمترین مقاومت مردمی اکثر استان ها و شهرهای بزرگ افغانستان را به تصرف خود در آورده بودند، امروز  با ورود به کابل، پایتخت افغانستان، کار حکومت فعلی  افغانستان را تمام کردند.

روز گذشته بود که عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، گلبدین حکمتیار رئیس حزب اسلامی افغانستان و حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان، یک شورای هماهنگی با هدف صلح و انتقال مسالمت آمیز قدرت تشکیل دادند و منابع دولت افغانستان نیز اعلام کرده اند کار انتقال قدرت به طالبان به طور مسالمت آمیز و بدون جنگ انجام خواهد شد.
"عبدالستار میرزکوال"، سرپرست وزارت کشور افغانستان امروز  همزمان با ورود نیروهای طالبان به کابل اعلام کرد:" به شهر کابل حمله نخواهد شد و انتقال به شکل مسالمت آمیز صورت خواهد گرفت."

طالبان همزمان با ورود به کابل بیانیه ای نیز صادر کرده و اعلام کرده: "به لطف حمایت همه جانبه مردم افغانستان ، تمام نقاط کشور تحت کنترل قرار گرفته است." این گروه در بیانیه خود تاکید کرده که قصد دارد پایتخت افغانستان را بدون جنگ و درگیری به کنترل خود درآورد. همچنین گلبدین حکمتیار گفته است که انتقال قدرت به حکومت انتقالی منتفی است.

همزمان منابع خبری داخلی افغانستان از فرار شمار زیادی از مقامات دولت افغانستان به پاکستان خبر می دهند. بر اساس ویدیو های منتشر شده فرودگاه شهر کابل و جاده های خروجی این شهر مملو از شهروندانی است در حال فرار از این شهر هستند.
: برای دریافت مشاوره درباره تصرف ارگ ریاست جمهوری افغانستان توسط طالبان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تصرف ارگ ریاست جمهوری افغانستان توسط طالبان» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید