کد مطلب:  62182 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گزارش روز اول و دوم چهلمین جشنواره فیلم فجر

گزارش روز اول و دوم چهلمین جشنواره فیلم فجر

نشست های روز اول در سالن کوچک «سعدی »در طبقات زیرین برگزار شد و ازدحام عکاسان بسیار خطرناک به نظرمی رسید. عوامل فیلم هم در نشست به هنگام گفت وگو ماسک نمی زدند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چهارشنبه 13 بهمن 1400

گزارش روز اول و دوم چهلمین جشنواره فیلم فجر. خانه جشنواره / انسیه نجفی نشلی

وقتی بعد از مدتی دوری از فضای جشنواره به دلیل پاندمی ویروس منحوس به خانه جشنواره (کاخ جشنواره سابق!) وارد شدم, صدای بحثی جدی در ورودیه سالن همایش های برج میلاد مرا به حال وهوای جشنواره برگرداند! ...همکار رسانه ای با مسوول کنترل کارت ورود به جشنواره، درحال بحث بود ...پس از ورود و کنترل وسایل در گیت فرودگاهی، به محل خلوت وارد شدم. دقایقی ازشروع جشنواره برای اهالی رسانه و البته میهمانان محترم جشنواره نمی گذشت و هنوز اتفاقی نیفتاده بود . گشتی در طبقات زدم وبه یاد سالها قبل همهمه دوستان جانان را به یاد آوردم.

براساس برنامه ریزی سانس یک و چهار بعدازظهر به اهالی رسانه و سانس های عصر و شب به مهمانان ویژه اختصاص داده شد و درصورت داشتن جای خالی هرکدام از دو گروه می توانند در ساعت های خارج از نوبت خود به تماشای فیلم بنشینند. البته در روز اول برای ورود به سالن اصلی هم مشاجراتی رخ داد. اما مانند همیشه اهالی رسانه به جایی نرسیدند! در عین حال در سانس های مهمانان ویژه سالن ها جای خالی زیاد داشت مگر برای فیلمی که مخاطب متقاضی زیادی داشته باشد.
البته طبقه بالکن سالن اصلی میلاد معمولا در همه‌ سانس ها جای خالی دارد.
اختصاص سانس های بعدازظهر برای اهالی رسانه که دراصل جشنواره و خانه (کاخ) بر محور ایشان می گردد، حداقل از نظر نگارنده حرفه ای نیست و اگر ازبیرون نگاه کنیم گویی سالن میلاد الویت با میهمانان ویژه است . بسیاری ازاهالی رسانه در ساعات کاری هستند و سانس های طلایی عصروشب برای میهمانان ویژه دور از ذهن است.

در روز اول مراسم استقبال از عوامل فیلم (فرش قرمز سابق!)، در بال راست سالن همایش ها برگزار شد که متاسفانه تجمع بسیار زیاد عکاسان برای عکس گرفتن بطرز فاجعه باری شوکه کننده بود گویی پاندمی و کرونا وجود خارجی ندارد و فقط فیلم سینمایی است! باورش سخت بود که اهالی رسانه و عکاس مجبورند علیرغم اینکه می دانند خطر در کمین است به عبارتی ازسروکول هم بالا می روند تا برای رسانه شان چند عکس بگیرند!البته به نظر نگارنده، وقتی مراسمی برگزار می شود اهالی رسانه که خرج زندگیشان ازاین راه است مجبورند شرکت کنند زیرا زندگی ادامه دارد ونمی توان همیشه تعطیل کرد پس باید حتما پروتکل ها به دقت وشدت رعایت شود.

نشست های روز اول در سالن کوچک «سعدی »در طبقات زیرین برگزار شد و ازدحام عکاسان بسیار خطرناک به نظرمی رسید. عوامل فیلم هم در نشست به هنگام گفت وگو ماسک نمی زدند. در عین حالیکه صندلی های سالن ها یک درمیان برای رعایت فاصله گذاری احتماعی طراحی شده ، اما بسیاری از مراجعان رعایت نمی کنندکه با تذکر مراقبین سالن مواجه می شوند.
این موارد توسط رسانه ها و درفضای مجازی منعکس شد و در روز دوم با تذکرات نمایندگان وزارت بهداشت و ستاد کرونا، کنترل و نشست ها به سالن اصلی منتقل شد ، بطوریکه برای رعایت پروتکل های بهداشتی حدود نیم ساعت جلسه نشست «فیلم علفزار »به تعویق افتاد ومنوط به رعایت پروتکل های بهداشتی شد، تا جایی که عوامل فیلم وحتی مجری(پدرام کریمی) در طول نشست ماسک خودرا برنداشته و در صورت برداشتن محترمانه تذکر می گرفتند و برخورد طنز آمیز پژمان جمشیدی جالب بود که گفت« مگر نگفتید به هنگام صحبت وعکس گرفتن می توان ماسک را برداشت! »و این تذکر های ماسکی! باعث فضایی مفرح در سالن شد.
در روز اول فیلم های «بیرو »و «مرد بازنده »در دو سانس و در روزدوم فیلم های «علفزار »و« شادروان» اکران شد که «علفزار »و«مرد بازنده »به ترتیب با بیشترین استقبال مواجه شدند.

: برای دریافت مشاوره درباره گزارش روز اول و دوم چهلمین جشنواره فیلم فجر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گزارش روز اول و دوم چهلمین جشنواره فیلم فجر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید