مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  62199 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گزارشی از آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در استان یزد

گزارشی از آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در استان یزد

آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در کاروانسرای تاریخی زین الدین یزد برگزار شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جمعه 15 بهمن 1400
نویسنده: مرجان دلپسند

آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با حضور "حسین مسافر آستانه" دبیر این دوره از جشنواره به میزبانی استان یزد در "کاروانسرای تاریخی زین الدین" مربوط به دوران صفوی و با قدمتی 400 ساله برگزار شد. در افتتاحیه این جشنواره مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای اسماعیلی، جناب آقای "اصغر امیرنیا"مدیر کل محترم دفتر "مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی" ،جناب آقای " قادر آشنا" مدیر کل محترم "هنرهای نمایشی" وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی، جناب آقای "محمود سالاری" معاون هنری وزیر ارشاد "،"جناب آقای "مهران فاطمی" استاندار محترم استان یزد نیز حضور داشتند. در افتتاحیه این دوره از جشنواره از برگزیدگان بخش های نمایشنامه نویسی، عکس و پوستر نیز تجلیل به عمل آمد.

چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در یزد
چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در یزد

در بخش نمایشنامه نویسی از "کیوان فهمی" نویسنده نمایشنامه" اسپوتنیک تنهایی"، "مهرداد بقایی" نویسنده نمایشنامه" استخوان در گلو"، "بهنام سرلک" نویسنده نمایشنامه"ایاز شش آبجی"، "سعید رضا خوش شانس" نویسنده نمایشنامه" شطحیات اشباح"، "پیام لاریان" نویسنده نمایش "مدیترانه ای" ، "سهیل ملکی" نویسنده نمایشنامه "هیچ و پوچ" تجلیل به عمل آمد. در بخش پوستر نیز از "مهدی دوایی" برای طراحی پوستر نمایش" مانستر"، " میثم نامدار" برای طراحی پوستر نمایش" ضیافت "،" رسول حق جو" برای طراحی پوستر" سی و سویت جشنواره تئاتر استان خوزستان " و" محمد افشار"برای طراحی پوستر نمایش "سه تیز" نیز تجلیل به عمل آمد. در بخش عکاسی جشنواره نیز از" اردلان آشنا" برای نمایش" آشویتس خصوصی لیدی مکبث"، "محمد تقوی" برای نمایش" آنتیگونه سامورایی"، "شهریار دبیری"برای نمایش" سهیل"،" مریم رحمانی"براى نمایش "سرایدار"،" سلاله رویدشتی" برای نمایش "آنگاه که باران استخوان هایت باریدن می گیرد "، "شیواسراج"برای نمایش" او زیباست"نیز مورد تجلیل قرار گرفتند. بخش دیگری از این جشنواره نیز به تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان حوزه هنر از جناب آقای " محمد رضا شجریان" از استان" یزد"، جناب آقای "علی اکبر انصاف جو" از سیستان و بلوچستان، جناب آقای" بهمن صادق حسنی" از استان گیلان، جناب آقای "محمد علی لطفی مقدم" از استان "خراسان" و جناب آقای "کاظم هژیرآزاد" از استان "تهران" نیز تجلیل به عمل آمد.

در بخش دیگری از افتتاحیه این جشنواره نیز از هنرمندان و بازیگرانی که در سال گذشته به خاطر بیماری منحوس کرونا از بین ما رفته بودند ، از جمله (سیامک اطلسی، فتحعلی اویسی، رضا ملک ثابت، بیژن افشار، عزت اله مهراوران، علی سلیمانی، علی حاج علی عسگری) نیز با پخش یک پرفورمنس یاد شد. به نقل از خبرگزاری مهر بخشی دیگر از این جشنواره نیز به سخنرانی مقام عالی وزارت جناب آقای اسماعیلی اختصاص یافت. ایشان در بخشی از سخنان خود به حاضران در افتتاحیه این جشنواره اذعان داشتند که در مدت چهار سال آینده در 14استان کشور از جمله استان یزد به تقویت زیرساخت های حوزه های فرهنگی و هنری از جمله تئأتر خواهیم پرداخت. هم چنین ایشان اذعان داشتند که حمایت از آموزش های هنری از جمله تئأتر نیز در الویت قرارخواهد گرفت.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره گزارشی از آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در استان یزد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گزارشی از آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در استان یزد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید