کد مطلب:  62686 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چرا سرقت پلاک خودرو باید سریعا به پلیس اعلام کرد؟

چرا سرقت پلاک خودرو باید سریعا به پلیس اعلام کرد؟

در چند وقت اخیر مطالبی در خصوص سرقت پلاک خودرو ها و استفاده از آن پلاک ها برای شرکت در سرقت توسط دزدان در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از برنا، در چند وقت اخیر پیام ها و ویدیو هایی با محتوای سرقت پلاک خودرو ها و استفاده از آن ها برای انجام جرایم و پوشاندن رد سارقان در سرقت ها به این طریق در فضای مجازی در حال منتشر شدن است.

در مصاحبه سردار سلیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با برنا با تایید خبر سرقت پلاک برخی خودروها و سو استفاده از آن جهت به کار گیری در سرقت ها و جرایم مختلف تاکید کرد: شهروندان در ابتدا باید این را بدانند زمانی که پلاک خودرویشان به سرقت رفت سریعا پلیس را در جریان قرار دهند.

سردار سلیمی در ادامه گفت: اگر پلیس از سرقت پلاک مطلع شود جرایم صورت گرفته با پلاک سرقتی از گردن مالک پلاک ساقط است اما اگر اعلام نکند و با پلاک جرمی اتفاق بیفتد مالک پلاک باید پاسخگو باشد.

نکته جالبی که وجود دارد این است که سارقان سعی می کنند پلاک خودرویی را بردارند که شبیه و مانند خودرویی است که در سرقت خود می خواهند به کار ببرند.

مثلا اگر خودرو سرقت آن ها پژو 206 سفید باشد آن ها پلاک یک پژو 206 سفید را دزیدیده و جایگزین پلاک خود می کنند و در صورتی که راننده خودرو به هر دلیلی بلافاصله پس از سرقت پلاک رویداد را به پلیس گزارش نکند، تمامی اتفاقات و جرامی که با پلاک تو انجام می شود به نام او ثبت می شود و در دادگاه اثبات عدم رخداد این جرم بسیار مشکل خواهد بود.

در نتیجه توصیه ای که می توان به ان اشاره کرد این است که شهروندان باید بدانند زمانی که پلاک خودرویشان به سرقت رفت سریعا پلیس را در جریان قرار دهند تا پلاک وی در لیست سرقت قرار بگیرد و در صورت انجام دادن خلافی مانند عبور با سرعت بالا از نقابل دوربین کنترل ترافیک بلافاصله ردیابی شود.

: برای دریافت مشاوره درباره چرا سرقت پلاک خودرو باید سریعا به پلیس اعلام کرد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چرا سرقت پلاک خودرو باید سریعا به پلیس اعلام کرد؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید