کد مطلب:  61419 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیش بینی میزان بارش پایتخت در زمستان

پیش بینی میزان بارش پایتخت در زمستان

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران از کاهش 40 درصدی میزان بارش در پاییز امسال نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، مازیار غلامی، معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه میزان بارش های ثبت شده در شهر تهران نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش را نشان می دهد گفت: انتظار می‌رود که بارش‌های زمستانی در تهران در حد نرمال و متوسط دما در فصل زمستان یک درجه کمتر از حد نرمال باشد.

وی در ادامه با اشاره به داده های جمع آوری شده اداره کل هواشناسی شهر تهران در خصوص متوسط بارش در فصل زمستان گفت: با توجه به جدیدترین نقشه‌های پیش‌بینی فصلی انتظار داریم متوسط دما در فصل زمستان به‌ویژه ماه‌های دی و بهمن 0.5  تا 1 درجه کمتر از مقدار متوسط بلند مدت باشد.

معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به کاهش میزان بارش انباشته شده نسبت به سال گذشته بیان کرد: به نظر نمی‌رسد که نرمال بودن بارش‌ها بتواند چالش‌های مربوط به کمبود آب را جبران کند و کماکان باید برنامه‌های مدیریت منابع آب و مدیریت مصرف بهینه آب در بخش‌های مختلف ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به کاهش متوسط بارش ثبت شده در استان تهران در بازه بلند مدت عنوان کرد: متوسط بارش پهنه‌ای استان تهران در پاییز 1400، 62.7 میلی متر بود که در مقایسه با بلند مدت 16.3 میلیمتر تقریبا معادل 21  درصد کمتر بوده است.

وی در همین خصوص با اشاره به کاهش 40 درصدی بارش ها نسبت به یازه زمانی سال گذشته افزود: میزان کاهش بارش نسبت به پاییز سال قبل نیز قابل توجه است؛ به گونه‌ای که بارش پاییز امسال در مقایسه با پاییز سال گذشته حدود 40 درصد کاهش داشته است.

غلامی در پایان خاطر نشان کرد: بررسی متوسط دما کمینه و دمای بیشینه نیز بیانگر آن است که متوسط کمینه دمانسبت به بلند مدت تغییری نداشت و در حد نرمال بود اما متوسط بیشینه دما در مقایسه با بلندمدت حدود 0.9 درجه سلسیوس افزایش یافت.

 

: برای دریافت مشاوره درباره پیش بینی میزان بارش پایتخت در زمستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیش بینی میزان بارش پایتخت در زمستان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید