کد مطلب:  59957 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
راهکار هوشمندانه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد

راهکار هوشمندانه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر بنده مهم ترین اولویت امروز کشور مدیریت و هدایت نقدینگی برای اجرایی کردن طرح های اقتصادی کشور است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور گفت: از نظر بنده تا زمانی که حجم نقدینگی سرگردان در کشور در صندوق های سرمایه گذاری قرار نگیرد و وارد بازارهای موازی شود، تلاطم ایجاد کرده و همه بخش ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اظهار کرد: پیشنهاد ما به وزیر اقتصاد و تیم اقتصادی دولت این است که با فرآیند تشکیل صندوق پروژه و شرکت پروژه ها و سپس از طریق عرضه آن ها در بازار سرمایه و پشتیبانی و حمایت دولت در ابتدا به سمت اجرای پروژه های اقتصادی کشور حرکت کنند.  با استفاده از ظرفیت های وزارت نفت، نیرو و صمت، شرکت پروژه تشکیل شده و منابع در قالب آن ها مطرح شده و سپس در بازار سرمایه عرضه شده و منابع مردم نیز جذب شده و پروژه های اقتصادی کشور اجرایی می شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تاکید کرد: از ظرفیت تمام این حوزه ها می توان استفاده کرد. به عنوان مثال در بخش معادن تا به امروز ما هرچقدر کار کردیم کمتر از 10 درصد بهره برداری داشتیم. چه اشکالی دارد ما با تشکیل شرکت پروژه ها از این ظرفیت ها استفاده کنیم؟. صد در صد هدایت نقدینگی به افزایش ارزش پول ملی نیز کمک خواهد کرد. ارزش پول ملی زمانی کاهش پیدا می کند که تورم داخلی از تورم خارجی بیشتر شود. زمانی این اتفاق رخ می دهد که تولید واقعی از تولید نقدینگی کمتر باشد.

پورابراهیمی در پایان اشاره کرد: وقتی ما به سمت تشکیل شرکت پروژه ها برویم شاهد شکل گیری تولید واقعی خواهیم بود. تولید واقعی مبنایی می شود برای اینکه بتوانیم تورم اقتصادی کشور را مدیریت کنیم‌ و به دنبال آن از کاهش ارزش پول ملی جلوگیری کنیم.

: برای دریافت مشاوره درباره راهکار هوشمندانه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «راهکار هوشمندانه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید