کد مطلب:  59852 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیام تسلیت رهبر انقلاب به خانواده سرلشکر فیروزآبادی

پیام تسلیت رهبر انقلاب به خانواده سرلشکر فیروزآبادی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در پیامی درگذشت سرلشکر سیّدحسن فیروزآبادی را تسلیت گفتند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در پیامی درگذشت سرلشکر سیّدحسن فیروزآبادی را تسلیت گفتند.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
درگذشت همکار دیرین اینجانب، سرلشگر جناب آقای دکتر سیّدحسن فیروزآبادی رحمةالله علیه را به همسر گرامی و فرزندان محترم و دیگر بازماندگان تسلیت عرض میکنم.

▫️عمری مجاهدت ارزشمند، از تلاشهای مبارزاتی دوران دانشجوئی در مشهد، تا فعّالیّتهای متنوّع و گسترده در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در عرصه‌های مهم مانند جهاد سازندگی و مجموعه‌های وابسته به شورای عالی دفاع، و بویژه خدمات طولانی مدّت در رأس ستاد کل نیروهای مسلح و سرانجام عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ذخیره‌ی معنوی و توشه‌ی اخروی این برادر پرتلاش و خیرخواه است.

▫️روح تعبد و تدین و صدق و ثبات در پایبندی به ایمان و عمل انقلابی، امتیاز بزرگ دیگری است که همواره با این برادر گرامی همراه بود. این خصوصیات برجسته مایه‌ی رحمت و رضوان الهی برای ایشان خواهد بود ان‌شاءالله. مغفرت الهی برای وی و آرامش و بردباری برای بازماندگان را از خداوند متعال مسئلت مینمایم.
سیّدعلی خامنه‌ای
1400/6/12

سردار سرلشکر سید‌حسن فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح روز گذشته به دلیل بیماری کرونا در 70 سالگی درگذشت. مرحوم سرلشکر سید‌حسن فیروزآبادی سال 1330 در مشهد متولد شد و از سال 1368به عنوان اولین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شده بود.

وی از سال 1368 تا 1395 به مدت 27 سال با حکم رهبر معظم انقلاب، به عنوان رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح مشغول به خدمت بود و پس از آن به عنوان مشاور عالی نظامی فرماندهی کل قوا منصوب شد. وی در دوره اخیر فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با حکم مقام معظم رهبری، به عنوان عضو حقیقی مجمع منصوب شده بود.

: برای دریافت مشاوره درباره پیام تسلیت رهبر انقلاب به خانواده سرلشکر فیروزآبادی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پیام تسلیت رهبر انقلاب به خانواده سرلشکر فیروزآبادی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید