کد مطلب:  63919 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پلنگ قائمشهر تلف شد

پلنگ قائمشهر تلف شد

بر اساس اعلام سرپرست دفتر حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست استان مازندران پس از تیراندازی مامورین نیروی انتظامی به پلنگی در قائمشهر این حیوان تلف شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صبح روز گذشته یک قلاده پلنگ در خیابان های قائمشهر واقع در استان مازندران مشاهده شد که تصاویر و فیلم های زیادی از آن نیز در فضای مجازی منتشر شده است.

بر اساس اعلام رضا فرجی،سرپرست دفتر حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که این پلنگ نر صبح گذشته به مردم شهر قائمشهر حمله کرده بود و مامورین نیروی انتظامی ناچار به تیر اندازی به سمت این پلنگ ایرانی شدند که پس از انتقال به منطقه سمسکنده متاسفانه این پلنگ تلف شد. 

به گفته سرپرست دفتر حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، نمونه برداری‌ها و انجام آزمایشات تشخیصی برای شناساسی بیماری احتمالی انجام شده و دلیل حضور حیوان در شهر توسط اداره کل استان در دست پیگیری است.

مصطفی عرب، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست قائم شهر نیز در مصاحبه ای جداگانه خاطر نشان کرد: سن تقریبی این پلنگ نر 5 سال تخمین زده شده که دارای وزن 56 کیلوگرم است، وزن استاندارد برای یک پلنگ 35 الی 40 کیلو است، که نشان دهنده این است که پلنگ مورد نظر اضافه وزن دارد.

بر اساس بررسی بالشک‌های پنجه، این پلنگ وحشی است، ولی هنوز مشخص نیست که ازکجا وارد شهر شده است، اما پس از بررسی‌های پزشکی مشکوک به هاری است.

وی درمورد نحوه زنده گیری این حیوان گفت:  در عملیات زنده گیری پلنگ قائم شهر، 2 مامور نیروی انتظامی زخمی شده اند که یک مامور به صورت سرپایی درمان و مامور دوم از ناحیه کتف و دست راست مورد جراحت قرار گرفته است.

: برای دریافت مشاوره درباره پلنگ قائمشهر تلف شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پلنگ قائمشهر تلف شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید