کد مطلب:  62947 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پلاسکو جدید افتتاح شد

پلاسکو جدید افتتاح شد

ساختمان جدید پلاسکو که در سال 1395 دچار آتش سوزی گسترده و سپس تخریب و نابودی شده بود پس از 5 سال با حضور مسئولین مربوطه بازگشایی شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، ساختمان جدید پلاسکو پس از گذشت پنج سال از حادثه آتش سوزی دیماه سال 1395، امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، استاندار تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان انرژی اتمی و کسبه آن افتتاح شد. 

رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه این مراسم اعلام کرد: گرچه بر اساس حکمی که نهایی شده تقصیر بنیاد مستضعفان در حادثه پلاسکو 16.2 درصد بود و ما وظیفه ساخت مجدد آن را نداشتیم اما به تنهایی و با صرف 400 میلیارد تومان، پلاسکو را دوباره ساختیم.

وی در ادامه گفت: ما با ایمان این ساختمان را ساختیم نه با چرتکه اندازی. علاوه بر این با وجود 600 کسبه در پلاسکو، این ساختمان به نمادی از تولید در صنعت پوشاک تبدیل شده بود که در آینده نیز همین اتفاق خواهد افتاد.

فتاح در خصوص امکانات این ساختمان بزرگ در نزدیکی چهارراه استانبول در مرکز تهران گفت: ساختمان پلاسکو به وسعت 1000متر مربع و در 20 طبقه ساخته شد و سختی کار جایی بود که باید مشاعات، آسانسورها و پله برقی ها به این فضا اضافه می شد و در عین حال رضایت کسبه نیز مورد توجه قرار می گرفت. از سوی دیگر برای تامین پارکینگ پلاسکو هزینه های آن را یکجا به شهرداری پرداخت کردیم تا ایمن سازی آن به شهرداری واگذار شود.

رئیس بنیاد مستضعفان در مورد هزینه های ساخت مجدد این ساختمان گفت: پیش از این و در ابتدای برنامه ریزی برای ساخت پلاسکو 170 میلیارد تومان هزینه برآورد کرده بودیم اما متاسفانه در سال های گذشته همه چیز چند برابر افزایش قیمت پیدا کرد تا هزینه این ساختمان در بخشهای مختلف از جمله هزینه های صدور پروانه، مجوزها و عملیات عمرانی به 400 میلیارد تومان برای بنیاد مستضعفان برسد.

وی در پایان تاکید کرد: بنیاد مستضعفان به عنوان مالک ساختمان پلاسکو همزمان با آغاز سال جدید مدیریت این ساختمان را به کسبه واگذار خواهد کرد و تا یکسال آینده پیمانکار این ساختمان در پلاسکو باقی می ماند تا مشکلات احتمالی این ساختمان را برطرف کند.

نظر خود را درباره «پلاسکو جدید افتتاح شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید