کد مطلب:  66664 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پشت صحنه لیگ برتر فوتبال

پشت صحنه لیگ برتر فوتبال

برگزاری رقابت های لیگ برتر و دسته های مختلف فوتبال نیازمند وجود زمین های مناسب در سراسر کشور است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مهدی زارعی- ورزشگاه پاس در دو دهه اخیر میزبان رقابت های مختلفی در فوتبال کشورمان بوده است و تیمهایی چون پاس تهران، استیل آذین، نفت تهران، سایپا، پیکان، هوادار و حتی نساجی مازندران بازیهای خود را در آن انجام داده اند و جدیدا تمرینات باشگاه استقلال نیز در این ورزشگاه برگزار می شود.

دو دهه قبل حتی تیمهایی چون پاس و فولاد خوزستان بازیهای خود در لیگ قهرمانان آسیا را در این مجموعه برگزار می کردند و علاوه بر تمام این رقابتها، تقریبا تمامی مسابقات تیمهای نوجوانان و جوانان ایران- از جمله مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا- در ورزشگاه پاس برگزار شده است.

اما لازمه برگزاری رقابتهای لیگ در این ورزشگاه داشتن شرایط استاندارد برای برگزاری مسابقات است. از جمله چمنی که به اندازه کافی کوتاه شده باشد و سایر استانداردها در آن به خوبی رعایت گردد.

یکی از نفراتی که به خوبی از عهده انجام چنین مسوولیت هایی برمی آید، علا تابه است که در دو دهه اخیر همواره روزهای پرکاری را در هنگام برگزاری مسابقات فوتبال داشته اشت.

تابه درباره خودش می گوید:

 

متولد 1967 میلادی در عراق هستم. خانواده ما از کردهای ایرانی بودند که پیش از شروع جنگ ایران و عراق در این کشور زندگی می کردند. اما اندکی قبل از آغاز جنگ در سال 1359، صدام حسین همه ما را از عراق اخراج کرد و اموال مان نیز مصادره شد. کمی بعد از آن نیز جنگ آغاز شد. در حال حاضر هم سالهاست که در مجموعه پاس کار می کنم و روزهای مسابقه، این مسوولیت من است.

 

تابه در تمام روزهایی که تمرین یا مسابقه ای در ورزشگاه برگزار می شود، باید خطوط مشخص کننده طول و عرض زمین، محوطه جریمه، نقطه کرنر و  پنالتی را با رنگ مشخص کند. گوشه ای از فعالیت های او را در ورزشگاه پاس مشاهده می کنیم.

: برای دریافت مشاوره درباره پشت صحنه لیگ برتر فوتبال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پشت صحنه لیگ برتر فوتبال» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید