پشتیبانی اندروید13 از قابلیت هشدار زلزله | آسمونی
کد مطلب: 64322 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پشتیبانی اندروید13 از قابلیت هشدار زلزله

پشتیبانی اندروید13 از قابلیت هشدار زلزله

گوگل در رویداد I/O 2022 سرانجام از اندروید 13 رونمایی کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، گوگل در رویداد I/O 2022 سرانجام از اندروید 13 رونمایی کرد. این سیستم عامل از ویژگی‌های جدید متعددی بهره می‌برد که یکی از آن‌ها، سیستم هشدار زلزله نام دارد. این سیستم برای شناسایی زمین‌لرزه‌ از شتاب‌سنج گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کند. سیستم هشدار زلزله‌ی اندروید 13 پس از شناسایی زمین‌لرزه، سیگنالی را به سرویس تشخیص زلزله‌ی گوگل ارسال کرده و موقعیت احتمالی آن را گزارش می‌دهد. پس از این مرحله، سرویس یادشده با استفاده از اطلاعات به‌دست‌آمده، بزرگی و زمان وقوع زمین‌لرزه را تشخیص داده و سپس هشدار مربوطه را ارسال می‌کند. هر چند که این ویژگی برای اولین بار در سیستم عامل اندروید استفاده می‌شود اما گوشی‌های شیائومی قبلاً چنین قابلیتی را ارائه داده بودند.

شیائومی برای اولین بار در سال 2019 قابلیت هشدار زلزله راه‌ برای گوشی‌های خود معرفی کرد. این قابلیت پیش از وقوع زمین‌لرزه بلافاصله به کاربران هشدار داده و فرصت اندکی را برای فرار از محل مربوطه به کاربران می‌دهد. با این وجود، در حال حاضر تنها کاربران شهر سیچوآن امکان استفاده از این قابلیت را دارند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره پشتیبانی اندروید13 از قابلیت هشدار زلزله فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «پشتیبانی اندروید13 از قابلیت هشدار زلزله»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 2 = ?