کد مطلب: 62930 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همه پرونده های امیر قلعه نویی (بخش دوم)

همه پرونده های امیر قلعه نویی (بخش دوم)

امیر قلعه نویی مخالفان زیادی داشته و دارد. گروه بزرگی از این مخالفان، استقلالی ها هستند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در ادامه پرونده های درگیری امیر قلعه نویی مروری داریم با اختلافات او با چند نفر از استقلالی ها. این اختلافات هرگز به پایان نرسید و در ادامه نیز قطعا با نفرات دیگری ادامه خواهد یافت. مقاله منتشر شده در همشهری تماشاگر در سال 1388 را با هم می خوانیم.

 خداراشکر، دامادم به من گل می زند!

تا قبل از این که سروکله بیانیه های تند و تیز محمد مایلی کهن پیدا بشود، بدون شک بزرگ ترین منتقد امیر قلعه نویی، ناصر حجازی بود. فابیو کاپلوی وطنی که اواخر دهه گذشته برای خودش تیفوسی های زخم خورده زیادی داشت و البته آخرین مقام اسیایی استقلال را نیز در کارنامه خود می بیند، بارها و بارها به طور مستقیم و غیرمستقیم شاگرد اسبقش را به باد تندترین انتقادهای گرفته است. بعد از بازی مشهور استقلال و سایپا در سال 78 که به شکست سنگین آبی پوشان با درخشش ویژه پرویز برومند(!) انجامید و البته اخراج حجازی را هم به دنبال داشت، این مربی دست به افشاگری هایی زد که تقریبا در تمام آنها، به نوعی نقش امیر قلعه نویی هم قابل رصد بود، حجازی ادعا می کرد در جریان آن بازی، یک نفر(با لهجه صمد مرفاوی بخوانید لطفا!) به سکوها خط داده که با برگشت ورق بازی، شروع به شعار دادن علیه کادر فنی کنند، حتی در همین رابطه بعدها یکی از لیدرهای سرشناس استقلال لب به اعترافاتی گشود که در نوع خودش جالب بود و به نوعی حرف های حجازی را تایید می کرد. اسطوره فتوژنیک آبی ها البته به مقصران داخل زمین هم اشاره کرد و به نوعی تلویحی پای برومند و زرینچه را وسط کشید. هرچه بود، حجازی رفت و پس از ناکامی عجیب استقلال در روز آخر لیگ اول حرفه ای با منصور پورحیدری، امیر قلعه نویی دست به یک مصاحبه بلند یک صفحه ای با روزنامه «صبح ورزش» زد و اعلام کرد که برای سامان بخشیدن به اوضاع آشفته استقلال، خودش باید وارد گود شود!

 امیر به استقلال نزدیک و نزدیک تر و حجازی از آن دور و دورتر شد. همین مساله باعث می شد دروازه بان اسبق آبی ها، پیاپی علیه قلعه نویی مصاحبه کند. البته حجازی یک بار هم در لیگ هفتم روی نیمکت تیم محبوبش نشست، اما پس از ناکامی دوباره، باز هم پای عوامل بیرونی از جمله امیر قلعه نویی را به میان کشید. ناصرخان به طور غیرمستقیم مدعی است شاگرد ناخلفش (!) به مذاکره با بازیکنان تیم های روبه رو، قبل از مسابقه می پردازد و در همین رابطه اخیرا کنایه ای هم به داماد خودش زده و با اعلام این که خوشحال است که سعید رمضانی در هر بازی به تیم های او گل می زند، حسابش را از قلعه نویی جدا کرده است!

شاید حجازی فکر کرده اگر امیر دختر داشت، هیچ وقت از دامادش گل نمی خورد! می خورد؟!

این لمپن ها زدوبند کار!

اما سیاهه منتقدان جدی قلعه نویی چنان عریض و طویل است که حتی مدیرعامل کنونی استقلال و همکار سابق خود او را هم دربرمی گیرد! امیر واعظ آشتیانی که قلعه نویی زمانی معتقد بود هفته ای دو بار با او صبحانه می خورد، از فردای قهرمانی در لیگ هشتم، شروع به انجام انواع مصاحبه ها علیه سرمربی سابق تیمش کرد و هر اتهامی را که دم دستش بود، به او نسبت داد. واعظ که عادت داشت امیر و دوستانش را «لمپن» خطاب کند، طی گفت وگوهای فراوانی که تا به حال داشته، قلعه نویی را به «دروغگویی» و تماس با بازیکنان حریف قبل از انجام بازی متهم کرده است. در همین راستا حتی کار به جایی رسید که آشتیانی پس از بازی استقلال و سپاهان، سه بازیکن از تیمش را به جرم نزدیک شدن به قلعه نویی اخراج کرد و به خیلی های دیگر به همین جرم تذکر جدی داد. ظاهرا چالش بین واعظ و امیر حتی با یک بار آشتی و حلالیت طلبیدن هم از میان نمی رود!

این آقا چرا به خودش گرفته؟!

امیر قلعه نویی، حتی از ناحیه دوست، دستیار و همکار و همبازی سابقش هم در امان نیست. صمد مرفاوی که 2 مرتبه استقلال تهران را از امیر تحویل گرفته و هر دو بار در اداره آن ناکام مانده، اخیرا حملات تند و تیزی را علیه قلعه نویی انجام می دهد و عمدتا به شکل غیرمستقیم او را به مسایل مختلفی متهم می کند. چه قبل و چه بعد از رویارویی استقلال با سپاهان، مرفاوی داوری ها را به شدت به نفع تیم قلعه نویی ارزیابی کرد و البته دوستش را عامل خط دادن به تماشاگران در تهران و اصفهان، برای فحاشی به کادر فنی دانست! جدل این دو نفر تا برنامه های زنده تلویزیونی هم پیش آمد و اگر چه مرفاوی می کوشید تا اسمی از قلعه نویی نبرد، اما از کدهایی که می داد کاملا روشن بود که همبازی سابقش را در مظان اتهام قرار داده است. مرفاوی این روزها جدی ترین معترض امیر به شمار می رود.

: برای دریافت مشاوره درباره همه پرونده های امیر قلعه نویی (بخش دوم) فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Sport journalist & book author
runner & expert in radio
مهدی زارعی - خبرنگار، پژوهشگر تاریخ ورزش و نویسنده چهل کتاب ورزشی تا امروز

نظر خود را درباره «همه پرونده های امیر قلعه نویی (بخش دوم)» در کادر زیر بنویسید :

7 - 5 = ?