کد مطلب:  60527 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات پروتکل‌ های جدید در سفرهای جاده‌ای اعلام شد

جزئیات پروتکل‌ های جدید در سفرهای جاده‌ای اعلام شد

پروتکل‌ های جدید سفرها مانند پذیرش 80 درصدی مسافر، ارائه کارت واکسن یا تست منفی PCR را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزرارش آسمونی و به نقل از ایسنا، داریوش باقر جوان، مدیرکل حمل‌ و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ ای جزئیات پروتکل‌ های جدید سفرهای جاده‌ ای از قبیل ارائه کارت واکسن و تست منفی کرونا را اعلام کرد.


مدیرکل حمل‌ و نقل اظهار کرد: با توجه به گسترش و سرعت واکسیناسیون در کشور، پروتکل‌های جدیدی با چند تغییر نسبت به گذشته ابلاغ شده و مابقی دستورالعمل‌ها مانند گذشته است که می‌توان به محلول پاشی برای ضدعفونی و گندزدایی در ناوگان و پایانه‌های مسافری، ارائه بسته‌های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی، ضرورت استفاده از ماسک در حین سفر و... اشاره کرد.

باقر جوان ادامه داد: افزایش ظرفیت پذیرش مسافر یکی از تغییراتی است که در سفرهای برون شهری (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی) رخ داده است. به عنوان مثال در ناوگان اتوبوسی با شرط داشتن تهویه مناسب تا 80 درصد ظرفیت اتوبوس قابل افزایش بوده و در صورتی که واکسیناسیون به 80 درصد برسد این ظرفیت به 100 درصد هم خواهد رسید.

وی تاکید کرد: بر اساس پروتکل جدید ابلاغ شده تنها مسافرانی می‌توانند از حمل‌ونقل عمومی برای مسافرت استفاده کنند که کارت واکسن یا نتیجه منفی آزمایش PCR با مدت 72 ساعت را ارائه دهند. این در حالی بود که پیش از این برای پذیرش مسافر در ناوگان حمل‌ونقل تنها از پایگاه داده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استعلام گرفته می‌شد.

باقر جوان گفت: این پروتکل‌ها در دیگر ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون شهری مانند ناوگان مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی نیز به دقت اجرا خواهد شد و از همه مردم می‌خواهیم اگر به تخلفی در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخورد کردند ما را از طریق پایگاه اینترنتی، تلفن گویای 141 یا سامانه پیامکی 1000141 مطلع کنند تا به سرعت با متخلفان برخورد کنیم.

: برای دریافت مشاوره درباره جزئیات پروتکل‌ های جدید در سفرهای جاده‌ای اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جزئیات پروتکل‌ های جدید در سفرهای جاده‌ای اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید