کد مطلب: 60527 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
جزئیات پروتکل‌ های جدید در سفرهای جاده‌ای اعلام شد

جزئیات پروتکل‌ های جدید در سفرهای جاده‌ای اعلام شد

پروتکل‌ های جدید سفرها مانند پذیرش 80 درصدی مسافر، ارائه کارت واکسن یا تست منفی PCR را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
به گزرارش آسمونی و به نقل از ایسنا، داریوش باقر جوان، مدیرکل حمل‌ و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ ای جزئیات پروتکل‌ های جدید سفرهای جاده‌ ای از قبیل ارائه کارت واکسن و تست منفی کرونا را اعلام کرد.


مدیرکل حمل‌ و نقل اظهار کرد: با توجه به گسترش و سرعت واکسیناسیون در کشور، پروتکل‌های جدیدی با چند تغییر نسبت به گذشته ابلاغ شده و مابقی دستورالعمل‌ها مانند گذشته است که می‌توان به محلول پاشی برای ضدعفونی و گندزدایی در ناوگان و پایانه‌های مسافری، ارائه بسته‌های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی، ضرورت استفاده از ماسک در حین سفر و... اشاره کرد.

باقر جوان ادامه داد: افزایش ظرفیت پذیرش مسافر یکی از تغییراتی است که در سفرهای برون شهری (اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی) رخ داده است. به عنوان مثال در ناوگان اتوبوسی با شرط داشتن تهویه مناسب تا ۸۰ درصد ظرفیت اتوبوس قابل افزایش بوده و در صورتی که واکسیناسیون به ۸۰ درصد برسد این ظرفیت به ۱۰۰ درصد هم خواهد رسید.

وی تاکید کرد: بر اساس پروتکل جدید ابلاغ شده تنها مسافرانی می‌توانند از حمل‌ونقل عمومی برای مسافرت استفاده کنند که کارت واکسن یا نتیجه منفی آزمایش PCR با مدت ۷۲ ساعت را ارائه دهند. این در حالی بود که پیش از این برای پذیرش مسافر در ناوگان حمل‌ونقل تنها از پایگاه داده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استعلام گرفته می‌شد.

باقر جوان گفت: این پروتکل‌ها در دیگر ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون شهری مانند ناوگان مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی نیز به دقت اجرا خواهد شد و از همه مردم می‌خواهیم اگر به تخلفی در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخورد کردند ما را از طریق پایگاه اینترنتی، تلفن گویای ۱۴۱ یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ مطلع کنند تا به سرعت با متخلفان برخورد کنیم.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «جزئیات پروتکل‌ های جدید در سفرهای جاده‌ای اعلام شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 3 = ?