کد مطلب:  61839 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پردیس چارسو میزبان چهلمین جشنواره فیلم فجر

پردیس چارسو میزبان چهلمین جشنواره فیلم فجر

دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر از انتخاب پردیس سینمایی چارسو به عنوان خانه اصلی این جشنواره خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، مسعود نقاش زاده، دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به محل برگزاری این جشنواره بیان کرد: امسال خانه جشنواره یا سالن مرکزی جشنواره، پردیس سینمایی چارسو خواهد بود، علاوه بر این، سینما فلسطین که بخش دیگری از خانه جشنواره است به نیازهای منتقدان و بخشی از اهالی رسانه و مهمانان پاسخ خواهد داد.

وی درمورد تاریخ آغاز به کار جشنواره و اکران فیلم ها گفت: در خانه جشنواره، نمایش فیلم‌ها را از روز 11بهمن شروع خواهیم کرد، چرا که روز 22 بهمن که روز اختتامیه است و نمایشی نخواهیم داشت؛ در نتیجه نمایش فیلم‌های مسابقه سینمای ایران در سینماهای خانه جشنواره یک روز زودتر شروع خواهد شد. البته اکران فیلم‌های سینمای مردمی از 12  بهمن شروع می‌شود. 

نقاش زاده درباره مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: امسال افتتاحیه را به شکل یک برنامه کوتاه برای شروع جشنواره خواهیم داشت. در طول یک سال گذشته عزیزان ارزشمندی را در سینما از دست دادیم که غالبا به دلیل کرونا بود و هرکدام از این سینماگران مستحق برپایی یک برنامه مجزا هستند زیرا همه آن ها به گردن سینمای ایران حق دارند؛ اما جشنواره فیلم فجر برنامه‌ای بسیار فشرده است و ما در حد وسع و زمان خود تلاش می‌کنیم از آنان یاد کنیم.

دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر با تاکید بر حضور فیلم های کوتاه و مستند در 40مین جشنواره فیلم فجر خاطرنشان کرد: در چهلمین جشنواره فیلم فجر فیلم‌های کوتاه و مستند هم نمایش دارند و در دو سالن که مشخص خواهد شد، برای آثار مستند و کوتاه نمایش خواهیم داشت. 

در پایان نقاش زاده در مورد نحوه اکران و شرایط سالن ها عنوان کرد: در مورد استفاده از ظرفیت سینماها و پذیرش تماشاگران، تابع دستورالعمل‌‎های ستاد ملی کرونا هستیم؛ اما از آنجا که سلامت مهمانان و تماشاگران جشنواره اولویت اول ماست و این روزها باید بیشتر مراقبت کنیم، احتمالاً با برخی از محدودیت‌ها در استفاده از ظرفیت کامل سالن‌های سینما روبرو باشیم. 

 

: برای دریافت مشاوره درباره پردیس چارسو میزبان چهلمین جشنواره فیلم فجر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پردیس چارسو میزبان چهلمین جشنواره فیلم فجر» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید