مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  61601 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پرداخت وام ساخت مسکن بدون سپرده و خرید اوراق

پرداخت وام ساخت مسکن بدون سپرده و خرید اوراق

وزارت راه و شهر سازی از پرداخت تسهیلات ویژه از سوی شبکه بانکی به سازندگانی که قصد ساخت واحد های مسکونی در زمین خود داشته باشند، خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از مهر، بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی به آن دسته از مالکانی که خواهان اقدام به احداث مسکن بر روی زمین‌های خود به قصد سکونت می باشند، تسهیلات نهضت ملی مسکن پرداخت می‌شود. این گروه از مالکان برای دریافت این تسهیلات نیازی به خرید اوراق یا سپرده‌گذاری در بانک نخواهند داشت و می‌توانند متناسب با دستورالعمل تعریف شده در این زمینه اقدام به دریافت تسهیلات کنند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی برای ثبت نام خودمالکان هیچ محدودیتی وجود ندارد و سامانه برلای ساکنان همه شهرهای کشور و همه روستاها باز است.

این گروه از افراد که قصد ساخت مسکن شخصی‌ساز دارند می‌توانند مانند سازندگان حرفه‌ای مسکن با ثبت نام در سامانه نهضت ملی و ارائه درخواست برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

بر این اساس، سازنده‌های مسکن خودمالکی در همه شهرهای کشور می‌توانند مانند سایر متقاضیان وسازنده‌ها از سقف تعیین‌شده برای تسهیلات ساخت 1 میلیون واحد مسکونی در سال که در شهر تهران 450 میلیون تومان، کلانشهرهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان، مراکز استان‌ها 350 میلیون تومان و سایر شهرها 300 میلیون تومان است استفاده کنند. 

لازم به ذکر است که متقاضیان در روستاها هم تا 250 میلیون تومان امکان استفاده از تسهیلات خودمالکی را دارند.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، تسهیلاتی که در قالب نهضت ملی مسکن به خودمالکان پرداخت می‌شود نیازی به خرید اوراق یا سپرده گذاری ندارد. مطابق با دستورالعمل پرداخت تسهیلات ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، این تسهیلات در 4 مرحله و توسط بانک عامل به خودمالکان پرداخت می‌شود.

بر این اساس، در مرحله پی‌کنی و فونداسیون 10 درصد، مرحله اسکلت و سقف 40 درصد، سفت‌کاری 25 درصد و مرحله نازک کاری نیز 25 درصد تسهیلات به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره پرداخت وام ساخت مسکن بدون سپرده و خرید اوراق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پرداخت وام ساخت مسکن بدون سپرده و خرید اوراق» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید