پتنت جدید اپل | آسمونی
کد مطلب: 43569 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پتنت جدید اپل به حسگر اثر انگشت عجیبی اشاره دارد

پتنت جدید اپل به حسگر اثر انگشت عجیبی اشاره دارد

به تازگی اطلاعاتی در زمینه جدیدترین پتنت اپل منتشر شده که به حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر اشاره دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به تازگی اطلاعاتی در زمینه جدیدترین پتنت اپل منتشر شده که به حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر اشاره دارد البته این حسگر با سایر حسگرهای اثر انگشت که توسط کمپانی‌های تولیدکننده گوشی در زیر نمایشگر استفاده شده متفاوت است چراکه به جای دربرگرفتن بخشی خاص از نمایشگر، کل آن را در برمی‌گیرد از این‌رو وقتی کاربر هر کجای نمایشگر گوشی خود را لمس کند قفل آن باز می‌شود.زمانی که اپل تاچ آیدی را از آیفون X خود حذف کرد و فیس آیدی را جایگزین آن کرد خیلی از کاربران فکر کردند که اپل برای همیشه استفاده از تاچ آیدی را در طراحی و تولید گوشی‌های هوشمند خود کنار گذاشته است درصورتی که این کمپانی مجددا از این فناوری در جدیدترین پتنت خود استفاده کرده است.

البته پتنت اپل که شامل استفاده از حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر است تفاوت بزرگی با حسگرهای اثر انگشتی که کمپانی‌های دیگر به تازگی در گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند دارد چراکه اپل در این پتنت به جای استفاده از اسکنر اولتراسونیک از دوربین‌های سوراخ‌دار سوزنی استفاده کرده که موجب می‌شود کاربر با لمس هر قسمت از نمایشگر خود بتواند قفل گوشی خود را باز کند. بنابراین فضایی که برای این سنسور در نظر گرفته شده تنها به یک قسمت محدود نمی‌شود بلکه کل نمایشگر را در برمی‌گیرد که فوق‌العاده است.البته این تنها کاربرد پتنت جدید کمپانی اپل نیست چراکه این پتنت می‌تواند علائم حیاتی کاربر را نیز مورد بررسی قرار دهد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم که آیا اپل از این پتنت به صورت فیزیکی در محصولات آینده خود استفاده خواهد کرد و یا تنها در حد همان پتنت باقی خواهد ماند.

در حقیقت این حسگر اثرانگشت در هر جای صفحه نمایش تعبیه شده تا افراد تنها یک بخش خاصی را لمس نکنند تا بتوانند به دستگاه ورود پیدا کنند. با این حساب باید چنین طرحی را جالب و نوآورانه دانست زیرا تاکنون شرکت ها تنها مدل اولیه که همان زیر نمایشگر معمولی است، بسنده کردند.اپل یکی از برندهای برجسته در تولید تلفن هوشمند به حساب می آید و در این بین عجیب نیست که شاهد محصولات جذابی از سوی آن باشیم. البته مشخص نیست چه زمانی این محصول جدید اپل از راه می رسد و آیا می توان شاهد عملی شدن طرح بود یا خیر. زیرا کوپرتینویی ها در عملی سازی یک ایده کمی کند عمل می کنند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره پتنت جدید اپل به حسگر اثر انگشت عجیبی اشاره دارد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «پتنت جدید اپل به حسگر اثر انگشت عجیبی اشاره دارد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?