کد مطلب:  64521 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهی به جام حذفی آلمان در فصلی که گذشت

نگاهی به جام حذفی آلمان در فصلی که گذشت

رقابت های فصل 22-2021 جام حذفی فوتبال آلمان در حالی به پایان رسید که تیم لایپزیش بیست و ششمین تیمی بود که قهرمانی این رقابتها را جشن گرفت.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- مسابقات جام حذفی آلمان تورنمنتی 87 ساله است که همه ساله با حضور 64 تیم برگزار می شود. اولین قهرمان این رقابتها تیم نورنبرگ بود که روز 8 دسامبر 1935 با 2 گل شالکه را شکست داد و قهرمان شد. شالکه در سال 1936 هم به فینال رسید. اما این بار در برابر و.اف.ب لایپزیش( لوکوموتیو لایپزیش) با نتیجه 2 بر یک شکست خورد تا سرانجام اولین قهرمانی خود در این رقابتها را در سال 1937 و با برتری(2-1) مقابل فورتونادوسلدورف جشن بگیرد.

از آن زمان به بعد، مسابقات همه ساله به شکل منظم برگزار شد و تنها پس از سال 1943 بود که رقابتها به دلیل جنگ جهانی و تبعات آن به مدت یک دهه تعطیل شد و در فصل 53-1952 از سر گرفته شد؛ مسابقاتی که با قهرمان روت-وایس اِسِن به پایان رسید. از آن زمان تا امروز تیم بایرن مونیخ با 20 قهرمانی پرافتخارترین تیم این مسابقات است و وردربرمن با 6، شالکه، دورتموند و فرانکفورت با 5 و کلن و نورنبرگ با 4 قهرمانی دیگر تیمهای پر افتخار این رقابتها هستند.

اما در رقابتهای فصل 22-2021 جام حذفی فوتبال آلمان یکی از بزرگ ترین شگفتی های مسابقات رقم خورد. تیم بایرن مونیخ که همواره مدعی اصلی فتح این رقابتها به شمار می آید، پس از برد قاطع (12-0) مقابل تیم برِمِر اس. و. در دور دوم به مصاف مونشن گلادباخ رفت و یکی از سنگین ترین باختهای دهه های اخیر خود را کسب کرد؛ شکست(5-0) و حذف از این مسابقات!

تیم گلادباخ خود در دور بعد( مرحله یک هشتم نهایی) با 3 گل در برابر هانوفر شکست خورد و هانوفر نیز در یک چهارم نهایی با 4 گل مقابل لایپزیش درهم کوبیده شد! در همین مرحله تیم دسته دومی هامبورگ پس از تساوی(2-2) در برابر کارلسروهه، در ضربات پنالتی به برتری دست یافت تا حریف فرایبورگ در مرحله نیمه نهایی شود؛ مسابقه ای که با شکست(3-1) هامبورگ همراه شد.

تیم یونیون برلین هم در نیمه نهایی(2-1) مقابل لایپزیش باخت تا دو تیم فرایبورگ و لایپزیش راهی دیدار فینال در ورزشگاه المپیک برلین شوند. در دقیقه 19 این مسابقه ماکسیمیلین اگشتاین، فرایبورگ را پیش انداخت. در نیمه دوم شرایط برای لایپزیش دشوارتر شد و با اخراج مارسل هالشتنبرگ در دقیقه 57، لایپزیش ده نفره به بازی ادامه داد. در همین شرایط این تیم با گل دقیقه 76 کریستوفر انکونکو مهاجم فرانسوی خود بازی را به تساوی(1-1) کشاند و سرانجام سرنوشت قهرمانی به ضربات پنالتی کشیده شد. آن هم در شرایطی که لایپزیش در دقیقه 118 و با اخراج دنی اولمو 9 نفره شد.

اما در ضربات پنالتی هر چهار ضربه بازیکنان لایپزیش به گل بدل شد و فرایبورگ که دو پنالتی خود را توسط کریستین گونتر و ارمیدن دمیروویچ از دست داده بود،(4-2) باخت تا لایپزیش برای نخستین بار قهرمانی جام حذفی آلمان را جشن بگیرد.

نظر خود را درباره «نگاهی به جام حذفی آلمان در فصلی که گذشت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید