کد مطلب: 61739 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آیا پارکت قابل شستشو است؟

آیا پارکت قابل شستشو است؟

در این مقاله از وب سایت آسمونی قصد داریم تا در این خصوص صحبت کنیم که آیا پارکت قابل شستشو است یا خیر؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه

پارکت را میتوان یکی از جمله تازه ترین متریالهایی دانست که از آن برای پوشاندن کف منزل و دفاتر تجاری استفاده می شود. در این مقاله از وب سایت آسمونی قصد داریم تا در این خصوص صحبت کنیم که آیا پارکت قابل شستشو است یا خیر؟ از این رو پیشنهاد میکنیم که حتما تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی انواع پارکت

قبل از اینکه به سراغ این برویم که آیا پارکت قابل شستشو هست یا نه بهتر است تا ابتدا گریزی به معرفی انواع پارکت بپردازیم تا با شناخت بیشتری از انواع پارکت ها بتوانید در زمان خرید پارکت انتخاب درست تری داشته باشید.

به طور کلی سه مدل پارکت در بازار ایران وجود دارد که بسته به شرایط و تمایل خود می توانید از هر یک از آنها خرید کنید، یکی از این سه مدل پارکت با نام پارکت لمینت شناخته می شود. دو دسته پارکت دیگر بیشتر با نام های پارکت چوبی و پارکت طرح چوب شناخته می شوند.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ پارکت برای آشپزخانه https://ziardecor.ir/best-parquet-color-for-kitchen/

آیا پارکت چوبی قابل شستشو است؟

افرادی که پارکت چوبی خریداری می کنند همواره دلهره کثیف شدن پارکت، تغییر رنگ یافتن آن و یا به طور کلی خراب شدن آنرا دارند، زیرا پارکت چوبی به طور کامل از چوب ساخته شده و امکان نفوذ آب در آن بسیار بالاست. هرچند که پس از نصب پارکت چوبی با رزین، پارافین و مواد دیگر لایه ای بر روی پارکت چوبی ایجاد می کنند تا مانع از نفوذ آب در لایه های زیرین آن شوند اما این دلیلی بر مقاوم شدن این دسته از پارکت ها در برابر آب نمی شود.

به طور کلی پیشنهاد می شود در صورتی که پارکت چوبی شما به هر دلیلی کثیف شد صرفا با استفاده از یک پارچه نم دار نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید و تلاش کنید تا کیثفی یا لکه ایجاد شده بر روی پارکت را با استفاده از این پارچه از بین ببرید.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ پارکت برای اتاق خواب https://ziardecor.ir/best-parquet-color-for-bedroom/

آیا پارکت طرح چوب قابل شستشو است؟

دسته دیگری از پارکت ها که توسط علاقه مندان خریداری می شود با نام پارکت طرح چوب شناخته می شود. این دسته از پارکت ها از چوب نبوده و صرفا لایه رویی آنها با طرحی شبیه به چوب تزئین می شود. این مدل از پارکت در برابر آب مقاومت بیشتری داشته و می توان از آنها انتظار داشت تا در صورتی که به طور اتفاقی آبی بر روی آنها ریخته شد فورا واکنش نشان نداده و یا خراب نشوند اما این انتظار که بتوان با استفاده از سطل آب و فرچه و طی نسبت به تمیز کردن پارکت طرح چوب اقدام نمود کار و تصور کاملا اشتباهی است.

برای تمیز کردن پارکت طرح چوب نیز توصیه می شود همانند پارکت چوبی صرفا از یک دستمال مرطوب استفاده نمایید و تلاش کنید تا لکه ایجاد شده را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز نمایید.

همچنین بخوانید: بهترین شوینده پارکت https://ziardecor.ir/best-parquet-cleaner/

آیا پارکت لمینت قابل شستشو است؟

پارکت لمینت را میتوان یکی از رایج ترین مدل پارکت دانست. در حال حاضر رتبه اول خرید پارکت در ایران را پارکت لمینت به خود اختصاص داده است. دلیل آن نیز قیمت مناسب، دوام بالاتر و ماندگاری بیشتر این دسته از پارکت ها سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده است.

با توجه به این موضوع، آیا پارکت لمینت قابل شستشو است را میتوان پرتکرارترین سوال در خصوص شستشوی پارکت ها دانست. اگر این سوال، سوال شما نیز هست باید گفت که درست است که پارکت لمینت در برابر آب مقاومت نسبتا بالاتری نسبت به سایر مدل های پارکت داشته و مواد سازنده آن از چوب نیست ولی آب به طور کلی دشمن پارکت است و میبایست برای شست و شوی این مدل پارکت نیز از دستمال خیس استفاده نمایید.

همچنین بخوانید: چرا پارکت باد میکند؟ https://ziardecor.ir/inflate-parquet/

خرید پارکت در مدل های مختلف از زیار دکور

زیار دکور را میتوان برترین وبسایت فروش پارکت در دسته بندی های مختلف دانست. در صورتی که مایلید تا با قیمت و شرایط مناسبی نسبت به خرید پارکت اقدام نمایید پیشنهاد می کنیم به وب سایت زیار دکور به نشانی https://ziardecor.ir/  مراجعه نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوای بخش وب گردی صرفاً جنبه اطلاع رسانی دارد و انتشار آن به معنی تایید محتوا نمیباشد، لذا مسئولیت محتوای ارائه شده و استفاده از خدمات و محصولات آن بر عهده مجموعه آسمونی نمیباشد.

ثبت نظر درباره «آیا پارکت قابل شستشو است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?