کد مطلب:  63757 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وضعیت نامشخص سهم کشور های اسلامی در حج تمتع 1401

وضعیت نامشخص سهم کشور های اسلامی در حج تمتع 1401

بر اساس اعلام مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی وضعیت سهمیه کشور های اسلامی در تمتع 1401 نامشخص است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، عباس خداشناس، مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی در خصوص شرایط اعزام زائران به خانه خدا بیان کرد: با وجود اعلام پذیرش یک میلیون زائر از کشورهای اسلامی برای حج تمتع از سوی وزارت کشور عربستان اما تاکنون سهمی برای کشورها تعیین نشده و لذا برنامه‌ریزی دقیقی در این خصوص صورت نگرفته و سهمیه خراسان رضوی نیز مشخص نیست.

وی در ادامه افزود: برای اعزام زائر به حج عمره اقدامی از سوی کشور عربستان صورت نگرفته است. همه ساله عربستان از نمایندگان کشورهای حاضر در حج برای گفت‌وگو در این راستا دعوت به عمل می‌آورد و سهمیه هر کشور را مشخص می‌کند. به همین جهت برنامه‌ریزی لازم در خصوص اعزام زائر به بیت‌الله الحرام با توجه به سهمیه ایران در حج تمتع 1401 صورت خواهد گرفت.

خداشناس در خصوص اولویت اعزام زائران به عربستان گفت: اولویت اعزام با مشمولانی است که در حج تمتع سال 1399 ثبت‌ نام انجام داده و هزینه‌های اعلامی را واریز کرده باشند؛ لذا این افراد با توجه به شرایط تعیین شده می‌توانند ثبت‌ نام نهایی برای کاروان را انجام دهند.

مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت خراسان رضوی در ادامه به شرایط زائران برای ورود به کشور عربستان سعودی پرداهخت و خاطر نشان کرد: بر اساس اطلاعیه منتشر شده، حج تمتع امسال برای افراد زیر 65 سال است و کسانی که برای حج عمره ثبت‌ نام کرده‌اند، باید واکسینه شده باشند و مدارکی معتبری در این خصوص ارائه کنند. علاوه بر موارد ذکر شده زائران اعزامی لازم است قبل از ورود به عربستان گواهی آزمایش منفی ابتلا به کرونا را که مدت آن بیش از 72 ساعت نباشد، ارائه کنند.

خداشناس در پایان با بیان اینکه قبل از همه‌گیری کرونا تعداد حجاج داخلی و خارجی حاضر در مراسم حج تمتع 2 میلیون و 500 هزار نفر بوده، اضافه کرد: همه‌گیری کرونا موجب شد در 2 سال اخیر مراسم حج به صورت محدود و با تعدادی از حجاج داخل عربستان برگزار شود اما در حج تمتع سال جاری شاهد حضور حجاج کشورهای اسلامی نیز برای انجام مناسک حج و زیارت حرم نبوی و ائمه بقیع(ع) خواهیم بود.

: برای دریافت مشاوره درباره وضعیت نامشخص سهم کشور های اسلامی در حج تمتع 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وضعیت نامشخص سهم کشور های اسلامی در حج تمتع 1401» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید