کد مطلب:  63002 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ورود محموله جدید واکسن آسترازنکا به کشور

ورود محموله جدید واکسن آسترازنکا به کشور

محموله جدید واکسن کرونا آسترازنکا شب گذشته وارد کشور شد و با این حساب این واکسن کمتر از 12 درصد سهم واکسن های داخل کشور را تشکیل خواهد داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، در چند وقت اخیر و با توجه به افزایش میزان واکسیناسیون در جامعه میزان نیاز کمتری به واکسن در مراکز تزریق واکسن کرونا احساس می شد در نتیجه میزان واردات واکسن کرونا بسیار محدودتر از قبل انجام می‌شود ولی اغلب این واردات و یا اهدای صورت گرفته در این مدت مربوط به واکسن آسترازنکا بوده است.

بر اساس گزارش گمرک ایران، طی دو شب گذشته در مجموع 2 میلیون و 191 هزار و 900 دوز واکسن آسترازنکا وارد ایران شد که محموله اول، 1 میلیون و 413 هزار و 600 دوز اهدایی از آلمان و شب گذشته نیز 777 هزار و 900 دوز دیگر به عنوان اهدایی از این کشور بوده است.

بر اساس همین گزارش ارائه شده از سوی گمرک ایران از ابتدای این جریان یعنی از نیمه ماه بهمن 1399 تاکنون 158 میلیون و 56 هزار و 808 دوز واکسن وارد ایران شده است.

همچنین با در نظر گرفتن واردات دو محموله جدید مجموع واکسن آسترازنکای وارداتی به بیش از  18میلیون و 836 دوز رسید که بیانگر سهم حدود 11.9 درصدی این واکسن از مجموع واردات واکسن است، سینوفارم بالاترین سهم را با بیش از 80 درصد دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره ورود محموله جدید واکسن آسترازنکا به کشور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورود محموله جدید واکسن آسترازنکا به کشور» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید