کد مطلب:  63419 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آشنایی با ورزشگاه لوسیل، مهمترین استادیوم جام جهانی قطر

آشنایی با ورزشگاه لوسیل، مهمترین استادیوم جام جهانی قطر

ملعب لوسيل الدولي ورزشگاهی است که ده دیدار جام جهانی از جمله مسابقه فینال در آن برگزار می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مهدی زارعی- استادیوم بین المللی لوسَیل با نام انگلیسی Lusail International Stadium و عنوان عربی ملعب لوسيل الدولي بخشی از مجموعه ورزشی است که از سال 2012 با هزینه ای معادل 318 میلیون دلار آمریکا ساخت آن آغاز شد. طراحی این مجموعه ورزشی به سفارش کمیته المپیک قطر و توسط گروه « دارالهندسه» انجام گرفت.

این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که فرهنگ محلی قطر را نشان می دهد. در ساخت آن از رنگ های، مروارید و شن های صحرا با گنبد مرکزی به سبک معماری کلاسیک اسلامی الهام گرفته شده است. ساختمان لوسیل به گونه ای طراحی شده که با استفاده از رنگهای روشن، ایجاد سایه و استفاده از دیوارهای لعاب دار، گرما را به حداقل رسانده و استفاده از انرژی را به حالت بهینه می رساند.

اما استادیوم فوتبال لوسیل گنجایش 80000 تماشاگر را دارد. این ورزشگاه هم مانند سایر استادیوم‌های طراحی شده برای جام جهانی 2022، با استفاده از انرژی خورشیدی خنک می‌شود و ردپای کربن آن صفر است. منظور از ردپای کربن، میزان گازهای گلخانه ای است که تولید می شود و ساخت ورزشگاههای قطر به گونه ای است که در تهویه آن، به هیچ عنوان گازهای گلخانه ای تولید نمی شود.

ساخت و ساز این ورزشگاه در 11 آوریل سال 2017 آغاز شد. پایان ساخت استادیوم هم در ابتدا برای سال 2020 برنامه ریزی شده بود. حتی پس از آن نیز لوسیل میزبان سه بازی دوستانه بود. البته از آنجایی که تکمیل استادیوم به تعویق افتاد، مسابقه دیگری در آن برگزار نشد تا در جام جهانی 2022، میزبان 10 بازی از جمله فینال خواهد بود.

پس از جام جهانی، لوسیل به یک استادیوم 40000 نفری تغییر شکل خواهد داد. قرار است که صندلی‌های اضافی استادیوم برداشته شود و سایر بخشهای ساختمان ورزشگاه به عنوان فضایی اجتماعی با مغازه‌، کافه‌، امکانات ورزشی و آموزشی و کلینیک بهداشتی تغییر کاربری دهد.

در جام جهانی و در مرحله گروهی سه تیم آرژانتین، عربستان و مکزیک در گروه C، دو بازی خود را در این ورزشگاه برگزار خواهند کرد.

آرژانتین برابر عربستان، آرژانتین مقابل مکزیک، عربستان و مکزیک.

تیم برزیل در گروه G هم دیدار خود مقابل صربستان و کامرون را در این ورزشگاه انجام خواهد داد. مسابقه پرتغال و اروگوئه در گروه H دیگر دیدار مرحله گروهی است که به میزبانی لوسیل برگزار می گردد. همچنین یک دیدار مرحله یک هشتم نهایی، یک بازی یک چهارم نهایی، یکی از مسابقات نیمه نهایی و سرانجام مسابقه فینال در لوسیل برگزار می شود.

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با ورزشگاه لوسیل، مهمترین استادیوم جام جهانی قطر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با ورزشگاه لوسیل، مهمترین استادیوم جام جهانی قطر» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید