مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  70146 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
ورزشکاران ثروتمند دنیا پول های خود را چگونه خرج می کنند؟

ورزشکاران ثروتمند دنیا پول های خود را چگونه خرج می کنند؟

تا به حال به این فکر کرده اید که ورزشکاران ثروتمند دنیا پول های خود را چگونه خرج می کنند؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه

1- شکیل اونیل: خرج کردن بیش از یک میلیون دلار در یک روز

سال 1992، درست نیم  ساعت پس از اینکه شک، اولین قرارداد NBA خود را با تیم اورلاندو مجیک بست، خود را به بنگاه خرید و فروش ماشین رساند. او در این باره می گوید:

برای خودم یک مرسدس بنز مشکی خریدم، پس از آن به سراغ جواهر فروشی رفتم و چیزهایی خریدم، هزینه این خرید نزدیک به 200 هزار دلار شد. وقتی به خانه رسیدم پدرم گفت: "ماشین قشنگی است، پس ماشین من کجاست؟" به او گفتم: "هنوز 850 هزار دلار دارم، سوار شو." پس سوار شدیم و برای او یک ماشین خریدم، بعد از آن برای مادرم هم یکی دیگر خریدم و با چند خرید دیگر به خانه بازگشتیم.

شک فردای این ماجرا مطلع می شود که 200 هزار دلار بیشتر از پول توی جیبش خرج کرده و به بانک بدهکار است. او پس از آن با خود عهد کرد که همیشه در خرج کردن احتیاط کند.

2- لیونل مسی؛ بیرون کردن همسایه های پر سر و صدا

خیلی هم عجیب نیست وقتی بفهمید لیونل مسی، فوق ستاره اسبق خط حمله بارسلونا و پاری سن ژرمن، در زمانی که قیمتی 340 میلیون دلاری رویش گذاشته شده بود، همسایه های پر سر و صدایی داشته که باعث مزاحمت او و خانواده اش بوده اند. نکته جالب اینجاست که او برای رهایی از این مشکل قصر مجلل همسایه کناری را خریداری می کند تا از شر آنها راحت شود. زمانی که از بالا به آن نگاه می کنید مانند یک زمین فوتبال به نظر می رسد که وسط آن یک توپ است. آن خانه هم اکنون جزئی از ملک مسی محسوب می شود. "اگر نمی توانی شکستشان بدهی، بخرشان"

 

3- فلوید می ودر؛ برگزار کردن جشن تولد قرن

یکی از معروف ترین بوکس بازان جهان یعنی فلوید می ودر قطعا می داند که چگونه جشن تولد برگزار کند. او که زمانی ارزشی حدود 400 میلیون دلار داشت، جشن تولدی رویایی برای دختر 16 ساله خود لیانا ترتیب داد. دو خواننده یعنی دریک و فیوچر در سالن گراند بالروم هتل میراژ لاس وگاس، مقابل 200 مهمان این مهمانی، اجرا کردند و جاستین بیبر نیز در یک ویدیو اختصاصی شعر تولدت مبارک را برای لیانا خواند.

4- جوی فلاکو؛ فکر روزهایی که پولدار نخواهد ماند

به نظر شما زمانی که جویی قرارداد 52 میلیون دلاری خود را در سال 2013 با 29 میلیون دلار پاداش بست چه کار کرد؟ ناگت خرید. در آن زمان بنا بر گزارش ESPN قرارداد شش ساله جویی با بالتیمور ریونز او را به پر درآمد ترین بازیکن تاریخ NFL از نظر درآمد سالانه تبدیل کرد. جالب اینجاست که فلاکو چند ساعت پس از ثبت این قرارداد درحال خرید ناگت مرغ از مک دونالد دیده شد. او ولخرجی کرده و یک لیوان آیس تی به ارزش 6 دلار هم برای خود خرید!