کد مطلب:  64508 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
41 درصد از سهام سایپا به دستور دولت واگذار می شود

41 درصد از سهام سایپا به دستور دولت واگذار می شود

تعدادی از شرکت های زیرمجموعه ( سهامی عام و سهامی خاص ) گروه خودروسازی سایپا، 41 درصد از سهام خود را به صورت بلوکی، به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، تعدادی از شرکت های زیرمجموعه ( سهامی عام و سهامی خاص ) گروه خودروسازی سایپا، 41 درصد از سهام خود را به صورت بلوکی، به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می کنند. روزنامه اطلاعات با هدف بررسی صلاحیت عمومی و تخصصی متقاضیان خرید سهام، آگهی ذیل را منتشر کرد. طبق اعلام این آگهی، متقاضیان خرید سهام به مدت 15روز، مهلت دارند تا به معاونت اقتصادی سایپا مراجعه کنند. شرایط عرضه و واگذاری سهام این شرکت، بعد از تکمیل فرآیند مربوطه و از طریق سازمان بورس و اوراق بهادار به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:

وزارت صمت به طور جدی قصد دارد سهام خودروسازی های سایپا و ایران خودرو را به فروش برساند. این به معنی اقدام عملی وزارت صمت در راستای تغییر وثیقه دو خودروسازی بزرگ کشور است تا شرایط واگذار کردن سهام تودلی شرکت سایپا و ایران خودرو را به بخش خصوصی فراهم کند. به نظر می رسد سایپا که اولین گام ها را به سمت خصوصی سازی برداشته و سهام تودلی بیشتری در اختیار دارد، بیشترین واگذاری سهام به بخش خصوصی را به خود اختصاص دهد.

حسین قربانزاده با بیان اینکه واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو درحال پیگیری است، گفت: وزارت صمت شدیدا پیگیر است که سهام درونی خودروسازها (تودلی) سایپا و ایران خودرو را ادغام کرده و به فروش برساند. از طرف دیگر سازمان خصوصی سازی اصرار دارد که این فرآیند باید در منظومه ای رخ دهد تا سهم دولت و سهام نهادهای غیردولتی در قالب بلوکی ارزنده باشد تا خریدار انگیزه داشته باشد در این مزایده شرکت کند.

وی ادامه داد: احتمالا در هفته های آتی تفاهمی بین وزارت صمت و وزارت اقتصاد و... رخ دهد و در آن میزان سهام تودلی دولت و اصل سهام دولت در خودروسازها مشخص شود. البته چند روز قبل نامه تغییر وثیقه شرکت سایپا زده شده است. یعنی عملا وزارت صمت در راستای دستور رئیس جمهور برای جا به جایی وثایق اقدام کرده تا امکان واگذاری این شرکت ها فراهم شود. اگر این اتفاق بیوفتد، 17 درصد سهام سایپا و حدود 5 درصد سهام ایران خودرو واگذار می شود که درواقع سهم دولت است اما به طور کلی سهام تودلی سایپا بیشتر است.

نظر خود را درباره «41 درصد از سهام سایپا به دستور دولت واگذار می شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید