کد مطلب:  60185 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از توافق احتمالی ایران و ونزوئلا

نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از توافق احتمالی ایران و ونزوئلا

در پی انتشار اخباری مبنی بر همکاری نفتی ایران و ونزوئلا، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که به اعمال تحریم علیه تهران و کاراکاس ادامه خواهد داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر امضای یک قرارداد نفتی میان ایران و ونزوئلا تاکید کرد که این قرارداد دو طرفه ممکن است تحریم های آمریکا علیه هر دو کشور را نقض کند.

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: هر گونه تعامل تجاری با شرکت ملی نفت ایران (NIOC) توسط افراد و موسسات غیر آمریکایی شامل تحریم های ثانویه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا به طور صریح مشخص نکرده است  که این قرارداد نقض تحریم های آمریکا خواهد بود اما تاکید کرده که این وزارتخانه اختیارات خود را برای اعمال تحریم علیه هر شخصی که مصمم به فعالیت در بخشاقتصاد نفتی ونزوئلا باشد، حفظ می کند.

یک منبع آگاه در گفت وگو با رویترز بیان کرده است: مقامات آمریکا چندین ماه است که این قرارداد را تحت نظر دارند و احتمالا آن را نقض تحریم ها می پندارند.

این منبع آگاه در ادامه گفت که آنها بسیار نگران اند که این قرارداد می تواند پول بیشتری را در اختیار نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در آستانه برگزاری انتخابات این کشور قرار دهد.

روز گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از چند منبع آگاه مدعی شد که تهران و کاراکاس بر سر قراردادی برای مبادله نفت سنگین ونزوئلا با میعانات ایرانی توافق کرده اند که ونزوئلا می‌تواند از آن برای بهبود کیفیت نفت خام خود، مانند قیر استفاده کند.

بنابر این گزارش رویترز، این قرارداد میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت دولتی Petróleos de Venezuela منعقد شده است و به مدت 6 ماه است  اما می تواند تمدید شود.

: برای دریافت مشاوره درباره نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از توافق احتمالی ایران و ونزوئلا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نگرانی وزارت خزانه داری آمریکا از توافق احتمالی ایران و ونزوئلا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید