مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  62653 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش اتحادیه اروپا و ناتو به حمله روسیه

واکنش اتحادیه اروپا و ناتو به حمله روسیه

ولادیمیر پوتین از بامداد روز پنج شنبه ورود نیروهای ارتش روسیه به مناطق شرقی اوکراین را صادر کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پس از حمله روسیه به اوکراین، واکنش کشورهای مختلف ادامه دارد. به گزارش آسمونی اتحادیه اروپا هم در اولین واکنش‌ خود به حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین اعلام کرد که کرملین را در قبال این حمله ی غیرموجه پاسخگو خواهد کرد.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا بامداد پنج‌ شنبه در یک پیام توییتری ضمن محکوم کردن این حمله نوشت: «در این ساعات تاریک، فکر ما با اوکراین و زنان و مردان و کودکان بی‌گناه آن است؛ چراکه آنها با یک حمله غیرموجه مواجه شده‌اند و جانشان در خظر است. ما کرملین را پاسخگو خواهیم کرد.»

او همچنین بیانیه مستقلی را منتشر و در آن ضمن محکوم کردن «تجاوز نظامی» اوکراین آنهم با «شدیدترین وجه ممکن» از مسکو خواست تا «فوراً خصومت‌ها را متوقف کند، ارتش خود را از اوکراین خارج کند و به تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین احترام بگذارد».

خانم فن در لاین افزود: «چنین زور و اجباری در قرن 21 جایی ندارد. اتحادیه اروپا در مواجهه با این بحران بی‌سابقه، در کنار اوکراین و مردمش محکم ایستاده است.» او همچنین اعلام کرد که روز پنج‌شنبه به ابتکار شارل میشل، رئیس شورای اروپا یک جلسۀ فوق‌العاده با حضور رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار خواهد شد تا درباره اقدامات محدودکنندۀ بیشتر در قبال مسکو گفتگو شود.

این اتحادیه تنها یک روز پیش از این اولین دور تحریم‌ها علیه روسیه را به اجرا گذاشته بود و بر اساس این بیانیه، قرار است در جریان جلسه فوق‌العادۀ امروز نیز یک بستۀ تحریمی جدید که توسط کمیسیون اروپا و با هماهنگی شرکاء آماده شده، به تصویب اعضا برسد و به سرعت به اجرا گذاشته شود.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو هم اعلام کرد که «روسیه مسیر تجاوز به یک کشور مستقل را انتخاب کرده است». او در بیانیه‌ای گفت: «این حمله جان تعداد بی‌شماری از غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد و نقض فاحش قوانین بین‌المللی و تهدیدی جدی برای امنیت اروپا‌-آتلانتیک است.» قرار است سفرای ناتو (شامل 27 کشور اروپایی به همراه ترکیه، کانادا و ایالات متحده آمریکا) امروز در نشستی اضطراری موضوع این حمله و چگونگی واکنش به آن را به بحث بگذارند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره واکنش اتحادیه اروپا و ناتو به حمله روسیه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واکنش اتحادیه اروپا و ناتو به حمله روسیه» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید