مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59333 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دستور وزیر بهداشت برای آغاز واکسیناسیون 48 سال به بالا در برخی استانها

دستور وزیر بهداشت برای آغاز واکسیناسیون 48 سال به بالا در برخی استانها

وزیر بهداشت گفت: باتوجه به تأمین و پشتوانه کافی واکسن و همچنین توسعه مراکز تزریق در کشور شایسته است که این مراکز با ظرفیت حداکثری موردبهره برداری قرار گیرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : سعید نمکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم ‌پزشکی  اقدامات ضروری در زمینه بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت مراکز و واکسن را تشریح کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

«با سلام و تبریک عید سعید قربان و خداقوت در مقابله نفس گیر با پیک پنجم بیماری و سپاسگزاری از زحمات کلیه عزیزان جهت افزایش مراکز واکسیناسیون و همچنین سرعت عمل بیشتر؛ از آنجا که به‌دلیل پوشش واکسیناسیون جمعیت بالای 60 سال و استان‌های جنوبی و جنوب شرقی بالای 50 سال به حد قابل قبولی رسیده‌ایم مراجعه به مراکز واکسیناسیون در روز گذشته کمتر بود.

لذا باتوجه به تأمین و پشتوانه کافی واکسن و همچنین توسعه مراکز تزریق در سراسر کشور که آمادگی تزریق روزانه بیش از پانصد هزار نفر را دارد شایسته است که این مراکز و واکسن در اختیار با ظرفیت حداکثری موردبهره برداری قرار گیرد. لذا انجام موارد زیر ضروریست:

ـ سریعاً اعلام شود کلیه افراد بالای60 سال که تاکنون مراجعه نکرده و یا در سایت ثبت‌نام نکرده اند با اطلاعیه و یا هر شیوهای مناسب در کلیه کشور دعوت به ثبت نام و نوبت‌دهی شوند.

ـ در استانهایی که بالای 50 سال گروه هدف می‌باشند برای این گروه سنی آگهی شود.

ـ استانهایی که گروه هدف بالای 60 سال و آنها که بالای 50 سال هستند در صورتیکه 75 درصد از گروههای سنی هدف را واکسینه کرده‌اند می‌توانند از فردا برای جمعیت 60-58 ساله در استانهایی که گروه سنی هدف، بالای 60 سال بوده و 50-48 ساله در استانهائی که گروه سنی هدف بالای 50 سال است، ثبت نام آغاز و واکسیناسیون این گروه با نوبت دهی شروع شود.

خوشبختانه واکسن به اندازه کافی موجود است و همکاران با محاسبه جمعیت جدید هدف، واکسن مورد نیاز را درخواست کنند تا سریعاً ارسال شود».

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره دستور وزیر بهداشت برای آغاز واکسیناسیون 48 سال به بالا در برخی استانها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دستور وزیر بهداشت برای آغاز واکسیناسیون 48 سال به بالا در برخی استانها» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید