کد مطلب: 60169 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
400 هزار نفر اتباع خارجی در ایران واکسینه شده اند

400 هزار نفر اتباع خارجی در ایران واکسینه شده اند

رئیس جمعیت هلال احمر از واکسیناسیون 400 هزار تبعه خارجی در ایران خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایرنا، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در بحث واکسیناسیون، اتباع خارجی نیز مانند سایر افراد جامعه واکسینه می شوند و بر اساس آمار وزارت بهداشت از آن تعدادی که کارت اقامت داشتند بیش از 400 هزار نفر تاکنون واکسینه شده اند.

وی افزود: البته این افراد کارت اقامت دارند و بیشترین اتباع در کشور ما عزیزان افغانستانی هستند که بیش از چند میلیون نفرند اما تعدادی هم غیر مجاز حضور دارند.

همتی خاطرنشان کرد: مقرر شد با هدف واکسیناسیون افراد غیر مجاز اتباع خارجی کارت هویت موقت صادر شود که برای این منظور فدراسیون بین المللی اعتباری در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: برای این افراد مقرر شده که به صورت مرحله ای تعداد 100 تا 200 نفر واکسیناسیون شوند که این آمادگی را هلال احمر به وزارت بهداشت اعلام کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: طی روزهای گذشته به طور هفتگی واردات واکسن به 5 میلیون دوز رسیده است که در ماه های مهر و آبان 60 میلیون دوز دیگر واکسن کرونا به سفارش هلال احمر وارد کشور می شود.

همتی گفت: به دلیل مرزهای طولانی و شرایط سیاسی جدیدی که در کشور افغانستان پیش آمده ممکن است تعداد بیشتری از آنها وارد ایران شوند که جمعیت هلال احمر آمادگی لازم برای واکسیناسیون این افراد را در مبادی مرزهای کشور دارد.

تا کنون 34 میلیون و 7 هزار و 380 نفر دوز اول واکسن کرونا و 15 میلیون و 93 هزار و 292 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به 49 میلیون و 100 هزار و 672 دوز رسید.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «400 هزار نفر اتباع خارجی در ایران واکسینه شده اند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 2 = ?