کاهش چشمگیر بستری ها به دنبال واکسیناسیون بزرگسالان در کشور | آسمونی
کد مطلب: 60199 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش چشمگیر بستری ها به دنبال واکسیناسیون بزرگسالان در کشور

کاهش چشمگیر بستری ها به دنبال واکسیناسیون بزرگسالان در کشور

عضو کمیته ملی واکسن کرونا اعلام کرد واکسیناسیون بزرگسالان موجب کاهش 11 درصدی بستریان شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
 
مصطفی قانعی، به انتقادات صورت گرفته بر ورود دولت به ساخت واکسن های رازی، پاستور و برکت واکنش نشان داد و گفت: به بخش خصوصی نمی‌توان گفت که سراغ ساخت واکسن نروید، به این دلیل که بخش خصوصی می‌گوید من با سرمایه و توان خودم می‌خواهم در این مسیر وارد شوم. بنابراین در پاسخ به اینکه گفته می‌شود ظرفیت تولید واکسن‌ها باید تجمیع می‌شد، باید گفت ابزار تجمیعی آن چیست؟ یعنی چه کسی و در کجا تصمیم به این مساله بگیرد و آن هم با چه ابزاری؟
 
قانعی هم چنین اعلام کرد: مساله سوم این است که اگر از یک یا دو واکسن آغاز می‌کردیم و یکی از واکسن‌ها شکست می‌خورد، دیگر هیچ چیز نداشتیم. در دنیا هم چندین واکسن از دور خارج شدند و این احتمال برای کشور ما نیز وجود داشت. به علاوه،  معلوم نیست گروه‌های مختلف بتوانند یک نوع واکسن بزنند. برای مثال افراد با بیماری های خاص یا خانم های باردا نمی‌توانند همه یک نوع واکسن بزنند و واکسن‌های متفاوتی را باید استفاده کنند.
 
وی گفت: واکسیناسیون بزرگسالان باعث شده است بستری‌ها 11 برابر کاهش پیدا کند و در بسیاری از هزینه‌های درمان صرفه جویی شود. بنابراین تمام توجه‌ها باید به این جلب شود که ما باید بیشتر روی واکسن سرمایه‌گذاری کنیم تا روی دارو و درمان.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره کاهش چشمگیر بستری ها به دنبال واکسیناسیون بزرگسالان در کشور فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «کاهش چشمگیر بستری ها به دنبال واکسیناسیون بزرگسالان در کشور»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?