مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  64513 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
واچر هتل

واچر هتل

واچر به معنی سند و مدرک بوده و در صنعت گردشگری کاربرد دارد. با استفاده از واچر هتل شما میتوانید هتل رزرو کنید.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

واچر اصطلاحی پرکاربرد در صنعت گردشگری بوده و معمولا زمانی استفاده می‌شود که مسافر اقدام به خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل می‌کند. کلمه واچر به هر مولفه‌ای در سفر که هزینه‌های آن از قبل پرداخت شده است اختصاص پیدا می‌کند. واچر درواقع سندی است که ثابت می‌کند شما هزینه هتل، هزینه تور، هزینه بلیط هواپیما و … را پرداخت کرده‌اید. برای اطلاعات بیشتر در مورد واچر هتل در ادامه مطلب با آسمونی همراه شوید.

واچر هتل چیست؟

واچر (Voucher) به معنی سند و مدرک است. معمولا اصطلاحی پرکاربرد است که در صنعت گردشگری بیشتر استفاده می‌شود. این اصطلاح زمانی استفاده می‌شود که مسافر بخواهد بلیط هواپیما یا هتل رزرو کند. 
واچر هتل برگه ای است که آژانس های مسافرتی صادر می کنند و از طرف هتل به صورت رسمی تأیید و ارائه می شود، همچنین سندی است که شما در کشور مقصد در تاریخ مشخص شده ای محلی برای اقامت برگزیده‌اید. بنابراین چنانچه مستقیماً از خود هتل درخواست رزرو اتاق دهید فقط تائیدیه رزرو به شما ارائه می شود نه واچر.
کلمه واچر به هر مولفه ای در سفر که هزینه های آن از قبل پرداخت شده باشد اختصاص می یابد. واچر هتل ممکن است فقط شامل بخشی از هزینه های اقامت در هتل باشد و یا کل هزینه های اقامت در هتل را در بر گیرد. 

تاییدیه رزرو هتل چیست؟

تاییدیه رزرو هتل درواقع همان کانفرم نامبر هتل است که بصورت یک کد منحصر به فرد بر روی واچر هتل درج می گردد و با کد سیستم هتل مطابقت دارد.

واچر هتل شامل چه اطلاعاتی است؟

اطلاعات فرم واچر هتل
اطلاعات فرم واچر هتل

اطلاعات آژانسی است که شما از طریق آن هتل را رزرو کردید و اطلاعات مسافران که باید بدون کوچک ترین اشتباهی درج شوند. حتما شما قبل سفر این اطلاعات مهم را چک کنید تادر صورتی که در ثبت آن اشتباهی رخ داده باشد بتوانید نسبت به اصلاح آن اقدام کنید.

شماره شناسایی تامین کننده اقامت

شماره کانفرم هتل یا همان تأییدیه رزرو هتل که به صورت کدی منحصربه‌فرد روی واچر هتل درج میشود و با کدی که در سیستم هتل ثبت شده کاملا تطابق دارد. اطلاعات هتل، آدرس هتل، تعداد اتاق ها و نوع اتاقی که رزرو می‌شود در واچر هتل به ثبت می‌رسد. 

اگر اسم یا مشخصات مسافر در واچر هتل به صورت اشتباه وارد شود چگونه می‌توان آن را  اصلاح کرد؟

امکان تغییر درخواست بعد از ارسال مشخصات خود به واچر هتل مقدور نیست و شما میتوانید رزرو جدیدی را درخواست نمایید. اسم شما در سیستم هتل با توجه به واچر درخواست شده ثبت میگرددمسافر با تحویل واچر به پذیرش هتل می‌تواند اتاق رزرو شده خود را تحویل بگیرد. واچر در بردارنده مشخصات مسافر، نام هتل، نوع اتاق و تاریخ اقامت در هتل است. 

چرا باید واچر رسمی داشته باشیم؟

این سند برای دریافت ویزا بسیار امری مهم و ضروری است و همچنین بعد از دریافت ویزای خود و برای وارد شدن در کشور مقصد میبایستی این مدرک را همراه خود داشته باشید در صورت درخواست مامور رسیدگی به مدارک مورد نیاز بتوانید ارائه دهیدتا از اقامت محل شما مطمئن گردند. 

نحوه پرداخت رزرو در واچر هتل به چه صورت است؟

هزینه رزرو هتل در زمان ثبت اطلاعات مسافر به صورت آنلاین پرداخت میشود. 

در صورت نیاز به اقامت در هتل رزرو شده و پرداخت کل هزینه مدت اقامت چکار باید بکنیم؟

برای مسافر قطعا بهتر خواهد بود در کشور مقصد پرداخت نماید، زیرا هزینه های حواله را از ایران پرداخت نخواهد نمود. شما میتوانید هزینه های هتل را در ایران پرداخت نمایید. و یا اینکه در کشور مقصد و با ارز رایج به خود هتل پرداخت نمایید. 

نکات بعد از دریافت واچر 

بعد از ثبت رزرو خود حتما واچر را دریافت می‌کنید و توصیه می‌شود اطلاعات روی آن را حتما مشاهده فرمایید، چون اگر اشتباهی رخ داده باشد و یا تغییراتی با درخواست شما داشته باشد سریعا نسبت به اصلاح آن اقدام نمایید. در زمان درخواست ویزا حتما به این موضوع مهم توجه داشته باشید که واچر هتلی که انتخاب میکنید واقعی و رسمی باشد. که بیان کننده نام ،طول مدت اقامت ،تاریخ، آدرس هتل،در هتل مورد نظر شما باشد. دقت داشته باشد اتاق دقیقا طبق مندرجات روی واچر به شما تحویل داده می‌شود. اگر واچر هتلی که ارائه می‌دهید جعلی  باشد یا فاقد اطلاعات لازم باشد سفارت با درخواست شما موافقت نخواهد کرد و ویزای شما ریجکت می‌شود پس در امر انتخاب واچر هتل صادقانه  عمل کنید تا سفر نیز به شما خوش بگذرد. 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره واچر هتل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واچر هتل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید