کد مطلب: 60677 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پرداخت وام 220 میلیونی و وام بلا عوض برای زلزله زدگان هرمزگان

پرداخت وام 220 میلیونی و وام بلا عوض برای زلزله زدگان هرمزگان

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگاران از وام 220 میلیون تومانی دولت و وام های بلاعوض دیگر خبرداد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: هموطنانی که خانه‌های آنها در جریان زلزله هرمزگان تخریب یا دچار آسیب شده به هیچ عنوان نگران بازسازی خانه‌های خود نباشند و به هر نفر مجموعا ۲۲۰ میلیون تومان وام، کمک بلاعوض و کمک هزینه اسکان موقت پرداخت می شود.

اکبر نیکزاد در ادامه اظهار کرد: تا ساعاتی دیگر میزان خسارات به واحدهای مسکونی در جریان زلزله روز گذشته استان هرمزگان را ارزیابی و اعلام می‌کنیم. آنچه مسلم است مردم هیچگونه نگرانی بابت بازسازی، نوسازی و تعمیر خانه‌های خود نداشته باشند.

وی افزود: طبق آخرین میزان تسهیلات مصوب احتمالا ۱۵۰ میلیون تومان وام، ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۲۰ میلیون تومان برای اسکان موقت به زلزله‌زدگان استان هرمزگان اختصاص پیدا می‌کند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره آخرین وضعیت منطقه لافت گفت: همکاران ما در منطقه حضور دارند و در حال ارزیابی میزان خسارات هستند. به محض اینکه امداد و نجات تمام شد، به احتمال زیاد از فردا کار آواربرداری و ساخت خانه‌های مردم را آغاز می‌کنیم.

نیکزاد تاکید کرد: به محض اینکه ستاد حوادث استان اجازه انجام کار را به ما بدهد، عملیات ارزیابی، تعیین خسارت و بازسازی واحدهای خسارت دیده را شروع خواهیم کرد.

لازم به ذکر است، ساعت 15:36 روز یکشنبه 23 آبان 1400 زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.4 ریشتر عمق 18 کیلومتری منطقه لافت در استان هرمزگان را لرزاند و چند ثانیه پس از آن نیز زلزله‌ای دیگر به بزرگی 6.3 ریشتر همین منطقه را در عمق 10 کیلومتری از زمین لرزاند.

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای

آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «پرداخت وام 220 میلیونی و وام بلا عوض برای زلزله زدگان هرمزگان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 4 = ?