کد مطلب:  62979 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مبلغ تسهیلات و وام برای فرزندآوری

مبلغ تسهیلات و وام برای فرزندآوری

مجلس شورای اسلامی مصوبه ای تحت عنوان تسهیلات 100 میلیون تومانی فرزند آوری را تصویب کرد. در این بخش از آسمونی در مورد شرایط و مبلغ این وام در خدمت شما هستیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از تجارت نیوز، در جریان بررسی های نهایی لایحه بود 1401، نمایندگان مجلس لایحه ای در خصوص اعطای تسهیلات و وام فرزندآوری را تصویب کردند. بر همین اساس به ازای فرزند اول 20 میلیون تومان، به ازای فرزند دوم 40 میلیون تومان، به ازای فرزند سوم 60 میلیون تومان، به ازای فرزند چهارم 80 میلیون تومان و به ازای فرزند پنج و به بعد 100میلیون تومان است.

بر اساس این مصوبه مبلغ وام فرزندآوری برای تولد نوزادان دو قلو و بیشتر هم مشخص شد. برای تولد فرزندان دوقلو و بیشتر به ازای هر فرزند یک وام تعلق می‌گیرد و ترتیب تولد نیز لحاظ خواهد شد.

در خصوص شرایط پرداخت این تسهیلات، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، وام فرزندآوری در قالب وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و احتمالا کارمزد وام فرزندآوری مانند دیگر وام‌های قرض‌الحسنه حدود 4 درصد است.

حال سوالی که پیش می آید این است که دریافت این وام ها چه شرایطی دارد؟ در پاسخ به این سوال بر اساس مصوبه مجلس، بانک‌ها موظف هستند اعتبار متقاضی دریافت وام فرزندآوری را بررسی کنند و در صورتی که اعتبار متقاضی تایید شد، بانک باید با اخذ یک سفته یا یک ضامن معتبر، وام فرزندآوری را به متقاضیان پرداخت کند. به عبارت دیگر دریافت این تسهیلات تنها با ارائه یک سفته یا یک ضامن امکان پذیر می باشد.

در پایان لازم به ذکر است که مجلس شورای اسلامی اقدام به کاهش تسهیلات اعطای از سوی بانک ها در سال آینده کرده است و بانک ها در سال 1401 بر اساس اولویت های خاصی اقدام به پرداخت وام به متقاضیان خود خواهند کرد. که در همین خصوص مجلس شورای اسلامی به بانک ها دستور داده است که اعطای تسهیلات را در اولویت اول و وام فرزندآوری را در اولویت بعدی قرار دهند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره مبلغ تسهیلات و وام برای فرزندآوری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مبلغ تسهیلات و وام برای فرزندآوری» در کادر زیر بنویسید :

9 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید