کد مطلب:  63472 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرایط وام ازدواج 1401

شرایط وام ازدواج 1401

مبلغ وام ازدواج 1401، شرایط بهره مندی و زمان پرداخت آن مشخص شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنابر گفته هاشم مولایی، تسهیلات ازدواج به مبلغ 120 میلیون تومان می باشد و بخشنامه آن در تاریخ 10 فروردین 1401 به بانک مرکزی ابلاغ شده است. بانک ها موظفند برای ثبت نام متقاضیان در سامانه اقدام کنند.

تسهیلات ازدواج فقط به زوج های زیر 50 سال تعلق می گیرد. اما بر اساس طرح تشویقی، برای زوج زیر 25 سال و زوجه زیر 23 سال، مبلغ 30 میلیون تومان نیز به مبلغ 120 میلیون تومان افزوده خواهد شد.

زوجین می توانند با مراجعه به سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی به نشانه ve.cbi.ir برای ثبت نام وام ازدواج خود اقدام نمایند و بعد از تکمیل فرم، یک کد رهگیری 10 رقمی برای آنها ارسال خواهد شد.

پس از تعیین شعبه توسط بانک مرکزی، متقاضیان 12 روز کاری مهلت دارند تا نسبت به تکمیل مدارک خود در بازه زمانی 45 روزه اقدام کنند. پس از اتمام مراحل، ظرف یک هفته کاری وام ازدواج به آنها پرداخت خواهد شد.

اقساط وام ازدواج بصورت بازپرداخت 10 سال با کارمزد 4% می باشد. همچنین هزینه اقساط این وام ماهیانه یک میلیون تومان می باشد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام وام ازدواج عبارتند از: شامل اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی شناسنامه زوجین، اصل و کپی شناسنامه ضامن، اصل و کپی کارت ملی زوجین و ضامن. ضمانت هایی هم برای این وام در نظر گرفته شده که ازطریق اعتبارسنجی و حداکثر سفته و یا یک ضامن معتبر می باشد.

 

تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج هایی که بعد از 1 فروردین 1397 ازدواج کرده اند مبلغ 120 میلیون تومان با بازه بازپرداخت 10 ساله است؛ و اما تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج های زیر 25 سال و زوجه های زیر 23 سال مبلغ 150 میلیون تومان می باشد.

 

با توجه به مفاد ماده (50) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، افراد مندرج در قانون یاد شده مشمول اخذ قرض‌الحسنه ازدواج به میزان دو برابر افراد عادی هستند.

نظر خود را درباره «شرایط وام ازدواج 1401» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید