کد مطلب:  66199 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
والیبال جام کنفدراسیون آسیا؛ ناکامی ایران در صعود به نیمه نهایی با باخت به بحرین!

والیبال جام کنفدراسیون آسیا؛ ناکامی ایران در صعود به نیمه نهایی با باخت به بحرین!

تیم ملی والیبال ایران با دو باخت به بحرین و چین، از صعود به نیمه نهایی رقابتها بازماند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- رقابت های والیبال جام کنفدراسیون آسیا با شرکت ده تیم، کار خود را آغاز کرد. پیش تر قرار بود که مسابقات با حضور 13 تیم برگزار شود که با کنار کشیدن قطر و قزاقستان، تعداد تیمهای حاضر در آن به 11 کاهش یافت.

به این ترتیب رقابت ها در چهار گروه آغاز شد که یک گروه آن، دو تیمه بود.

در گروه اول مسابقات با شکست(3-0) هنگ کنگ مقابل تایلند و کره جنوبی، تکلیف دو تیم صعود کننده قبل از بازی سوم مشخص شد.  در مسابقه تعیین سرگروه، تیم تایلند دست به کار بزرگی زد و با این که دو ست نخست را از کره باخت، اما با برتری در سه ست بعدی، به برتری(3-2) دست یافت و صدرنشین گروه شد.

در گروه دوم پیشاپیش هر دو تیم صعود کرده بودند اما ایران با برتری(3-1) مقابل پاکستان به عنوان صدرنشین این گروه معرفی شد. ایران در این مسابقه ست نخست را (25-21) واگذار کرد اما در ادامه با نتایج (25-16)، (25-18) و (25-21) به برتری دست یافت.

در سومین گروه هند با نتیجه(3-0) در برابر ژاپن و استرالیا شکست خورد تا تکلیف تیمهای صعود کننده این گروه هم مشخص شود. در مسابقه صدرنشینی گروه، ژاپن به آسانی(3-0) استرالیا را شکست داد تا به عنوان تیم اول گروه همراه با استرالیا راهی مرحله بعد شود.

سرانجام در گروه چهارم تیم چین تایپه ابتدا(3-0) از بحرین باخت و سپس(3-1) مقابل چین تن به شکست داد تا تکلیف این گروه هم مشخص شود. اما برای تعیین سرگروه، هرچند چین ست نخست را (29-27) به بحرین باخت، اما با برتری در سه ست بعدی و برد(3-1) رتبه نخست این گروه را از آن خود ساخت.

در مرحله دوم، تیمهای صعود کننده  به دو گروه چهار تیمی تقسیم می شوند در حالی که ایران و پاکستان هر دو در گروه F در کنار هم قرار می گیرند و برد ایران مقابل پاکستان در این مرحله نیز محاسبه خواهد شد. به این ترتیب برتری تایلند مقابل کره جنوبی، برد ژاپن بر استرالیا و پیروزی چین در برابر بحرین نیز محاسبه شده تا عملا تمام تیمها یک مسابقه دور دوم خود را انجام داده باشند.

به این ترتیب در گروه E و پیش از آغاز مرحله دوم، ژاپن و تایلند با یک برد صدرنشین بوده و کره جنوبی و استرالیا نیز با یک شکست رده های سوم و چهارم را از آن خود کرده بودند.

با آغاز دور دوم و در نخستین مسابقه این مرحله استرالیا(3-1) تایلند را شکست داد و کره جنوبی نیز (3-2) ژاپن را از پیش رو برداشت تا شرایط همه تیمهای گروه برابر شده و کار صعود به روز آخر کشیده شود. در این روز کره جنوبی مقابل استرالیا(3-2) پیروز شد و ژاپن هم (3-0) تایلند را شکست داد تا ژاپن و کره جنوبی به عنوان تیمهای اول و دوم گروه، راهی مرحله بعد شوند.

در گروه F هم ایران و چین پیش از آغاز مرحله دوم یک برد داشتند و بحرین و پاکستان با یک شکست شانس کمتری برای صعود. اما با آغاز رقابتها همه چیز تغییر کرد. ابتدا بحرین(3-1) ایران را شکست داد و چین هم (3-0) پاکستان را از پیش رو برداشت. به این ترتیب ایران برای صعود به دور بعد حتما باید مقابل چین پیروز می شد. اما باز هم ایران (3-1) باخت و از آنجایی که بحرین پیش از این (3-0) پاکستان را شکست داده بود، چین به عنوان صدرنشین و بحرین به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شدند و حالا ایران برای کسب مقامهای پنجم تا هشتم باید به مصاف تایلند برود.

با حضور تیمهای چین، کره جنوبی، ژاپن و بحرین در نیمه نهایی تنها جای ایران برای تکرار رقابتهای غولهای آسیا در این مرحله خالی به نظر می رسد.

نتایج فینالهای ادوار قبل چنین بوده است:

2008: ایران(3-2) کره جنوبی

2010: ایران(3-0) چین

2012: چین(3-1) ایران

2014: کره جنوبی( 3-0) هند( در این دوره ایران پس از قزاقستان چهارم شد)

2016: ایران(3-1) چین

2018: قطر(3-2) ایران

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره والیبال جام کنفدراسیون آسیا؛ ناکامی ایران در صعود به نیمه نهایی با باخت به بحرین! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «والیبال جام کنفدراسیون آسیا؛ ناکامی ایران در صعود به نیمه نهایی با باخت به بحرین!» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید