کد مطلب: 58715 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ایران و آلمان و نتایج غیرمنتظره در لیگ ملتهای والیبال

ایران و آلمان و نتایج غیرمنتظره در لیگ ملتهای والیبال

برد (3-2) آلمان از ایران در لیگ ملتها نشان داد که نتیجه رقابتهای این دو تیم، همیشه غیر قابل پیش بینی بوده و ارتباطی به جایگاه دو تیم در جدول مسابقات ندارد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برای تیم ملی والیبال ایران که در اولین حضور خود در لیگ جهانی والیبال، برتری مقابل تیمهایی مثل صربستان، کوبا و ایتالیا را تجربه کرده بود، بازی خانگی مقابل آلمان نمی توانست دیدار چندان دشواری به نظر بیاید. مخصوصا وقتی در روز 12 جولای 2013 ایران در سالن 12 هزار نفری آزادی به سادگی ژرمن ها را در سه ست شکست داد و آلمانی ها به ترتیب از اعداد 19، 18 و 20 در این سه ست پیش نرفتند.

فردای آن روز، دو تیم باز هم مسابقه خودشان را از ساعت 21:10 شروع کردند. در حالی که یک برد دیگر می توانست روند شگفتی سازی ایران را تکمیل کند و تیم کشورمان را راهی مرحله بعد کند. اما این بار شرایط به شکل عجیبی دگرگون شد و این بار ایران بود که به ترتیب از امتیازات 21، 23 و 22 پیش نرفت. همین باخت(3-0) کافی بود تا منجر به حذف هر دو تیم از رقابتها گردد و در پایان آن رقابتها آلمان عنوان هفتم و ایران مقام نهمی رقابتها رو از آن خودش کرد. 

یک سال بعد، نبرد دو تیم در رقابتهای قهرمانی جهان، ادامه پیدا کرد. هر دو تیم مراحل گروهی دور اول و دوم را با موفقیت پشت سر گذاشته بودند. آلمان با 9 برد و 3 باخت و ایران هم دقیقا با همین آمار. اما وقتی آلمان دیدار اول خود را در مرحله گروهی دور سوم مقابل فرانسه شکست خورد، دیدار این تیم مقابل ایران به نبرد مرگ و زندگی تبدیل شد. مسابقه ای که شکست در آن، منجر به حذف قطعی ژرمن ها می شد. اما آلمان ها در سه ست پیاپی ایران را شکست دادند و شاگردان کوواچ نتوانستند فراتر از امتیازات 15، 21 و 19 پیش روند. نتیجه ای که عملا ایران را به مسابقه پنجم و ششمی مقابل روسیه فرستاد و آلمان را به سمت مقام سومی آن تورنمنت برد.

بعد از یک وقفه طولانی در نبردهای دو تیم، ایران و آلمان مجددا در لیگ جهانی سال 2018 مقابل هم قرار گرفتند. این بار هم ایران میزبان مسابقه بود و دو تیم از ساعت 18:30 روز 24 ژوئن، آخرین دیدار خود در اون دوره لیگ جهانی را در برابر هم برگزار کردند. بعد از برد (25-20) ایران در ست اول، نوبت به برتری(25-23) آلمان در دومین ست رسید و یک بار دیگه نوبت به روند بردهای یکی در میان دو تیم در ستهای سوم و چهارم بود. یک بار ایران (25-22) برد و یک بار آلمان با همین نتیجه، تا کار به ست آخر کشیده شود. در ست پنجم ایران (15-11) برنده شد تا هر دو تیم ایران و آلمان صاحب 7 برد و 8 باخت از اون مسابقات شوند؛ نتیجه ای که مقام نهمی تورنمنت را از آن آلمان کرد و ایران را در جایگاه دهم قرار داد.

آخرین نبرد دو تیم در لیگ ملتهای 2019 رقم خورد. در نبرد دوم ژوئن دو تیم که در کشور چین برگزار شد، شاگردان ایگور کولاکوویچ دو ست اول را به شکلی میلیمتری و با نتایج (30-28) و (29-27) به سود خود خاتمه دادند و با برتری(25-20) در ست سوم، سومین برد پیاپی خود را در آن مسابقات به دست آوردند. رقابتهایی که ایران در آن پنجم شد و آلمان عنوان چهاردهم را از آن خود کرد.

 

ثبت نظر درباره «ایران و آلمان و نتایج غیرمنتظره در لیگ ملتهای والیبال»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?