کد مطلب:  62235 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واردات سالانه 50 هزار خودرو تصویب شد

واردات سالانه 50 هزار خودرو تصویب شد

علی جدی نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد تصویب واردات 50 هزار خودرو سالانه توضیحاتی داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، علی جدی نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد تصویب واردات 50 هزار خودرو سالانه توضیحاتی داد.واردات 50 هزار خودرو  می‌تواند فضای روانی ایجاد شده در جامعه را بشکند و باعث می‌شود خودروسازان هم به خود بیایند و در مورد کیفیت اقداماتی انجام دهند.
همچنین افزود: کمیسیون تلفیق به طور جداگانه واردات 50 هزار خودرو را تصویب و از این محل برای دولت هم درآمد پیش‌بینی کرده است. من فکر می‌کنم که واردات 50 هزار خودرو در صحن هم تصویب شود.نیاز سالیانه در کشور 1 میلیون و 500 هزار خودرو است در حالی که تولید داخلی در بهترین حالت به یک میلیون دستگاه نمی‌رسد. یعنی سالیانه 500 هزار دستگاه خودرو کسری داریم، این به غیر از خودرو‌های فرسوده است که تعداد آن‌ها به 5 میلیون دستگاه می‌رسد و باید بازسازی شوند.
علی جدی در ادامه اعلام کرد: هدف از واردات این 50 هزار خودرو جبران کسری بازار، تعادل عرضه و تقاضا، شکستن قیمت‌ها و... است. قیمت خودرو‌های خارجی از میزان واقعی خود فاصله گرفته و به بیش از 5 برابر قیمت واقعی خرید و فروش می‌شود. هدف تعدیل این وضعیت است. علاوه بر این با واردات خودرو برای دولت هم درآمد ایجاد می‌شود.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان هم اینگونه توضیح داد: واردات 50 هزار خودرو چندان به تولید داخلی آسیب نمی‌رساند، ولی نارضایتی که در کشور به وجود آمده و فضای روانی که به غلط ایجاد شده را خواهد شکست. قیمت نجومی برخی از خودرو‌ها هم کاهش می‌یابد. به نفع خودروسازی‌ها هم است که به نوعی در فضای رقابتی خود را بهبود ببخشند. امیدواریم که که این مصوبه در صحن مجلس و شورای نگهبان هم به تصویب برسد.

نظر خود را درباره «واردات سالانه 50 هزار خودرو تصویب شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید