کد مطلب:  65345 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واحد پول جدید ایران از اول شهریور 1401

واحد پول جدید ایران از اول شهریور 1401

رئیس کل بانک مرکزی ایران درباره زمان اجرای رمزریال، واحد پول جدید ایران توضیحاتی ارائه کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، درباره تصمیمات و اقدامات جدید بانک مرکزی درباره رمزریال، اعلام کرد: «بررسی های لازم برای اجرای رمز ریال در حال اجرا است، و قرار شده که از شهریور 1401 واحد پول جدید در اختیار مردم قرار گیرد».

وی در ادامه افزود: «رمزریال به‌ جای همین اسکناسی که مردم در دست دارند، خواهد بود و فرد به‌ جای اینکه اسکناس داشته باشد رمزریال دارد؛ به آن مفهوم جهانی رمزارز نخواهد بود و ریال‌های اسکناس جای خود را به رمزریال می‌دهند.»

رئیس کل بانک مرکزی درباره نحوه اجرای رمز ارز گفت چنانچه زیرساخت های لازم تکمیل شود از شهریور ماه امسال رمز ریال اجرایی خواهد شد. همچنین قبل از انجام این اقدام، به مردم آموزش های لازم ارائه می شود تا بتوانند در جریان کار قرار گیرند. در ابتدا در یکی از مناطق ایران فعالیت را آغاز می کنیم و سپس با رفع مشکلات، در سرتاسر کشور به اجرا در خواهد آمد.

صالح آبادی نیز درباره اقدامات بانک مرکزی و دولت درباره رمز ریال اعلام کرد: «این مسئله در اختیار آقای دکتر رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور است که دراین‌باره در حال بررسی هستند تا در سطح دولت تصمیم‌گیری بشود.»

: برای دریافت مشاوره درباره واحد پول جدید ایران از اول شهریور 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واحد پول جدید ایران از اول شهریور 1401» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید