کد مطلب:  65745 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اشتباه خبرگزاری یونان؛ تصویر هیدئو کوجیما به عنوان قاتل شینزو آبه

اشتباه خبرگزاری یونان؛ تصویر هیدئو کوجیما به عنوان قاتل شینزو آبه

اشتباه عجیب خبرگزاری یونان؛ معرفی هیدئو کوجیما به عنوان قائل شینزو آبه!
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، بعد از منتشر شدن ترور شدن نخست وزیر پیشین ژاپن، خبرگزاری های بسیار زیادی در سراسر دنیا، اقدام به منتشر کردن تصاویر عوامل ترور کردند. در این بین، خبرگزاری کشور یونان، با منتشر کردن عکس هیدئو کوجیما به عنوان قاتل شینزو آبه، اشتباه بسیار مضحکی انجام داده است.

بعد از ترور شینزو آبه، بسیاری از کاربران توئیتر با انتشار تصاویر هیدئو کوجیما و قاتل اصلی شینزو آبه، از شباهت ظاهری مدیرعامل و موسس استودیو کوجیما پروداکشنز و تتسویا یاماگامی پرده برداشتند. ادامه پیدا کردن این توئیت طنز، باعث شد تا یکی از سیاستمدار  فرانسوی، با انتشار عکس هیدئو کوجیما، باعث افزایش سردرگمی ها شود. 

اگرچه این سیاستمدار، بعد از مدتی عکس منتشر شده را پاک کرد و به اشتباه خود پی برد، اما منتشر شدن این توئیت باعث اشتباهات گسترده شد و به همین واسط، یک خبرگزاری در کشور یونان با انتشار تصویر هیدئو کوجیما، او را به عنوان مظنون اصلی قتل شینزو آبه معرفی کرده است. اگر به لباسی که بر تن فرد مظنون در تلویزیون یونان دقت کنید، می توانید لوگوی استودیو کوجیما پروداکشنز را مشاهده کنید که نشان می دهد فرد مظنون در اصل هیدئو کوجیما می باشد و تتسو یاماگامی نیست.

هیدئو کوجیما، موسس استودیو کوجیما پروداکشنز
هیدئو کوجیما، موسس استودیو کوجیما پروداکشنز

 

یاماگامی در اعتراف خود اعلام کرده است که او از دست آبه ناامید و ناراحت بوده است و می خواست آبه بمیرد. تتسویا یاماگامی، در نیروهای ویژه دریایی خدمت کرده است و عاشق چگوارا می باشد.

به همین واسطه، برخی از خبرگزاری های آنلاین و تلویزیونی، به دلیل آنکه قاتل، علاقه شدیدی به ارنستو چگوارا داشته است و این موضوع که هیدئو کوجیما عکسی با پیرهن و تابلوی عکس چگوارا دارد، او را با یاماگامی اشتباه گرفته اند. با این حال می توان این موضوع را کاملا تایید کرد که هیدئو کوجیما، هیچ نقشی در ترور شینزو آبه نداشته است و این موضوعات تنها به دلیل انتشار یک توئیت طنز در فضای توئیتر اتفاق افتاده است.

در انتها لازم به ذکر است که منتشر شدن اینگونه مطالب طنز و اشاره به این موضوع که ژاپنی ها چهره هایی نزدیک به هم دارند، بعضا می تواند باعث بروز این گونه سوتفاهمات و اشتباهات مهلک گردد. اگرچه هنوز هیدئو کوجیما به این اشتباه واکنشی نشان نداده است، اما باید توجه داشت که نشر اکاذیب و شوخی با مسئله بسیار وحشتناکی شبیه ترور، اصلا جایز نیست و نباید تکرار شود.

نظر خود را درباره «اشتباه خبرگزاری یونان؛ تصویر هیدئو کوجیما به عنوان قاتل شینزو آبه» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید