مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  60330 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هویت قاتل زنجیره‌ای زودیاک پس از سال‌ها مشخص شد

هویت قاتل زنجیره‌ای زودیاک پس از سال‌ها مشخص شد

زودیاک قاتل یکی از بزرگترین قتل‌های سریالی حل‌نشده همه دوران به شمار می‌رود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرانجام پس از سال ها هویت واقعی «قاتل زودیاک» مشخص شد.

آسمونی: کار گروهی متشکل از مأموران سابق اف‌بی‌آی و مقامات بازنشسته ادعا می‌کنند که سرانجام به هویت واقعی «قاتل زودیاک» پی برده‌اند.

زودیاک قاتل کیست؟

هویت قاتل زنجیره‌ای زودیاک پس از سال‌ها مشخص شد
هویت قاتل زنجیره‌ای زودیاک پس از سال‌ها مشخص شد

زودیاک قاتل نام مستعار یک قاتل زنجیره‌ای در شمال کالیفرنیا است که بین سال‌های 1960 تا اوایل 1970 دست به قتل‌های سریالی زده‌ است.

این قاتل در دهه 1960 کالیفرنیای شمالی را با قتل‌های تصادفی‌اش وحشت‌زده کرد اما با پیام‌های رمزنگاری‌ شده‌ای که از خود برای رسانه‌ها و مقامات به جا می‌گذاشت شهرت داشت. هویت این قاتل هیچ‌گاه فاش نشده بود اما اخیرا یکی از یادداشت‌های او رمزگشایی شد.

بازرسان پرونده قتل‌های «زودیاک» در مصاحبه با «فاکس نیوز» می‌گویند که این قاتل «گری فرانسیس پست» بوده که در سال 2018 از دنیا رفته است. «قاتل زودیاک» در سال‌های 1968 و 1969 به پنج پرونده قتل در سان فرانسیسکو مرتبط دانسته شده بود. کار گروه جدید زودیاک را به ششمین قتل پیوند داده‌اند.

هویت-واقعی-قاتل-زودیاک
هویت-واقعی-قاتل-زودیاک

«قاتل زودیاک» برای سال‌ها منبع الهام خلق فیلم، موسیقی‌، سریال و کتاب می‌شد. «کلینت ایستوود» در فیلم «هری کثیف» (Dirty Harry) در سال 1971، «زودیاک» (Zodiac) در سال 2007 به کارگردانی «دیوید فینچر» و بازی «جیک جیلنهال»، «مارک رافلو»‌ و «رابرت داونی جونیور» و سریال «داستان ترسناک آمریکایی» (American Horror Story) از این شخصیت برای روایت داستان‌های تخیلی استفاده کردند.

زودیاک پیام‌های مرموزش را برای روزنامه‌های کالیفرنیای شمالی ارسال و تهدید می‌کرد که اگر آن‌ها را چاپ نکنند مرتکب قتل‌های بیشتری خواهد شد. هویت این قاتل افشا نشده بود اما کار گروه جدید ادعا می‌کند که تصاویر تاریک‌خانه پست زخم‌هایی روی پیشانی او نشان می‌دهد که با زخم‌هایی که در طرح‌های اولیه از چهره او ترسیم شده بود هم‌خوانی دارد.

این کار گروه مدعی است که قاتل در پیام‌های رمزنگاری‌شده خود به 37 قتل اعتراف کرده و نام خود را برملا ساخته است. اف‌بی‌آی با این حال پرونده قتل‌های زودیاک را باز نگه داشته است.

با رمزگشایی از نامه‌ای که او سال‌ها قبل به «سان فرانسیسکو کرونیکل» ارسال کرده بود، مشخص شده است که قاتل تلاش‌هایی را تمسخر می‌کند که برای یافتنش صورت می‌گرفت.

این قاتل در سال 1969 با پیامی رمزنگاری شده نوشته بود: «امیدوارم که دستگیری من شما را سرگرم کرده باشد. من از [اعدام با] اطاق گاز نمی‌ترسم زیرا می‌دانم که زودتر به بهشت می‌روم و در آن‌جا به اندازه‌ی کافی برده برای من کار خواهند کرد.»

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره هویت قاتل زنجیره‌ای زودیاک پس از سال‌ها مشخص شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هویت قاتل زنجیره‌ای زودیاک پس از سال‌ها مشخص شد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید