مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44245 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همکاری سامسونگ و AMD برای به کارگیری گرافیک های قدرتمند در موبایل

همکاری سامسونگ و AMD برای به کارگیری گرافیک های قدرتمند در موبایل

شراکت AMD و سامسونگ باعث تولید تراشه های گرافیکی Radeon در دنیای موبایل خواهد شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شراکت AMD و سامسونگ باعث تولید تراشه های گرافیکی Radeon در دنیای موبایل خواهد شد. شرکت  AMD قصد دارد که با شرکت سامسونگ یک شراکت راهبردی را شروع کند. واگذاری امتیاز تولید تراشه های با ساختار RDNA به سامسونگ در این راستاست. توسعه و گسترش دستگاه های قابل حمل به ویژه گوشی های هوشمند موبایل نتیجه این شراکت خواهد بود. بنا به گفته مدیرعامل AMD، لیزا سو، تولید تراشه های گرافیکی Radeon در دنیای موبایل در این راستا خواهد بود، توسعه این اکوسیستم از طریق پایگاه کاربری رادئون خواهد بود.شرکت AMD جهت ارتقا بخشیدن به پردازنده های گرافیکی سال ها تلاش کرده تا به جایگاه بهتری در بازار دست یابند. شرکت AMD دوست دارد که مانند Nvidia در زمینه بازار گرافیک PC موفقیت های بیشتری را کسب کند. بدین منظور فروش تراشه های سفارشی به شرکای خود را از اوایل دهه میلادی در پیش گرفت. فروش تراشه به سونی و مایکروسافت جهت استفاده در کنسول های ایکس باکس و PS4 در این جهت بوده است.

اگرچه در این رویکرد جدید AMD و سامسونگ، فروش تراشه هدف نیست، ولی مهم ترین مورد در این میان، بهره برداری از دارایی های فکری یا IP  است که مشخص می کند که اصل قضیه یکسان است. سامسونگ با دسترسی به نحوه ساختار گرافیکی AMD، می تواند خود تراشه های گرافیکی را تولید کند، و در نتیجه شرکت سامسونگ به یکی از بزرگ ترین تولید کننده ها تراشه های سیلیکونی تبدیل خواهدشد. شرکت سامسونگ، تراشه هایی AMD را با معماری RDNA تولید خواهد کرد.

شرکت AMD همیشه با غول های فناوری شریک شده و این نوع شراکت برای AMD منطقی است. حتی در حدود یک دهه پیش دو شرکت مایکروسافت و سونی در زمینه ساخت کنسول های بازی با AMD همکاری تنگاتنگی داشته اند. سفارش یک  APUاز طرف Play Ruyi با ساختارZen  و پلاریس در کنسول های هیبریدی، سفارش اینتل مبنی بر تولید پروسسورهای گرافیکی AMD با ساختار  Vega که در پروسسورهای G KabyLake، کارنامه درخشان AMD است، کارت گرافیک سفارشی Radeon Pro Vega II با قدرت محاسباتی 1/14 در مک پرو استفاده خواهد شد، و حتی گوگل هم در نظر دارد تا پردازنده های گرافیکی وگا را در سرورهای استریم بازی استدیا استفاده کند.

سرمایه گذاری در زمینه پردازنده های گرافیکی به خصوص در زمینه دسکتاپ و گیمینگ، شراکت با شرکت های مختلف جهت فروش تراشه های گرافیکی با معماری سفارشی  و فروش امتیاز ، واگذاری طراحی و ساخت تراشه به سایر شرکت ها همگی تلاش های AMD جهت تصاحب بازار است. مشاهده نتیجه شراکت AMD و سامسونگ بسیار جذاب است و ما برای اولین بار تراشه های این شرکت را در دستگاه های موبایل شاهد خواهیم بود. مدیر کسب و کارS.LSI سامسونگ الکترونیکس ،کانگ در این باره این چنین اظهار نظر می کند:

کشف و ایجاد تغییرات در حوزه فناوری و شراکت با AMD باعث تغییر و تحول در دنیای موبایل خواهد شد، در نهایت می توانیم راهکارهای جدیدی را برای تولید بهتر  پردازنده های گرافیکی ارائه دهیم. همکاری با AMD باعث کشف افق های جدیدی در حوزه موبایل خواهد شد. و در نهایت قدرت پردازش موبایل را ارتقاء خواهیم داد.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره همکاری سامسونگ و AMD برای به کارگیری گرافیک های قدرتمند در موبایل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همکاری سامسونگ و AMD برای به کارگیری گرافیک های قدرتمند در موبایل» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید