مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59530 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تولید محصولات نانو با همکاری ترکیه و اندونزی

تولید محصولات نانو با همکاری ترکیه و اندونزی

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به یکی از پلتفرم‌های صادراتی محصولات نانو گفت: بنا داریم از طریق تولید مشترک و راه‌اندازی واحدهای تولیدی در کشورها، صادرات
زمان مطالعه: 1 دقیقه

دکتر سعید سرکار  با بیان اینکه تمرکز بر حوزه صادرات از اهداف ستاد توسعه فناوری نانو به شمار می‌رود، بیان کرد: باید کالاهای با فناوری بالا در ایران به خارج از کشور راه پیدا کند زیرا ظرفیت کشور برای خرید این محصولات و بازار 80 میلیون نفری برای این محصولات بازار کوچکی است.

وی با اشاره به یکی از برنامه‌های ستاد توسعه فناوری نانو در زمینه صادرات محصولات نانو گفت: برنامه تاسیس واحدهای تولیدی در خارج از کشور با سرمایه گذاری مشترک یکی از این برنامه‌هاست که علاوه بر تولید و صادرات یک یا چند محصول نانوی ایرانی در همان کشور، پلی برای صادرات به سایر کشورها ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه کشورهای هدف ما برای تولید مشترک دو کشور ترکیه و اندونزی هستند، بیان کرد: این دو کشور را به صورت جدی دنبال می‌کنیم تا بعد از آن بتوانیم الگوی صحیحی را با سایر کشورها در این زمینه داشته باشیم.

سرکار با بیان اینکه این تولید مشترک می‌تواند پلتفرم صادراتی برای صادرات به سایر کشورها باشد، عنوان کرد: اندونزی به تنهایی با جمعیت 250 میلیون نفری می‌تواند بازار خوبی برای محصولات نانوی ایرانی باشد؛ همچنین این کشور عضو «آ سه آن» است و امکان صادرات به 10 کشور دیگر بدون عوارض گمرکی برای محصولات نانوی ایرانی نیز فراهم می‌شود.

وی در خصوص تولید مشترک در ترکیه گفت: کشور ترکیه با اروپای شرقی، آسیای میانه و شمال آفریقا ارتباط دارد که همین ارتباطات می‌تواند شرایط خوبی برای صادرات محصولات نانوی ایرانی باشد.

در پایان: در این زمینه تولید مشترک، قرار نیست که دانش فنی به کشوری صادر شود بلکه واحد تولیدی یک شرکت دانش بنیان در ایران مشغول فعالیت است اما همین واحد تولیدی با سرمایه گذاری کشور خارجی در محل دیگری به تولید می‌پردازد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تولید محصولات نانو با همکاری ترکیه و اندونزی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تولید محصولات نانو با همکاری ترکیه و اندونزی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید