کد مطلب:  66782 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
همه نبردهای یورگن کلوپ و تیمهای ایتالیایی

همه نبردهای یورگن کلوپ و تیمهای ایتالیایی

باخت(4-1) لیورپول مقابل ناپولی، آخرین نتیجه یورگن کلوپ در برابر تیمهای ایتالیایی است. بدترین نتیجه از بین نتایجی که قبلا هم چندان درخشان نبودند!
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهدی زارعی- هرچند یورگن کلوپ از سال 2008 و با حضور در بروسیا دورتموند در سطح اول فوتبال اروپا حضور پیدا کرد، اما تا فصل 04-2013 هیچ رویارویی با تیمهای ایتالیایی نداشت. در این فصل دورتموند که نایب قهرمان دوره قبلی رقابتها شده بود، با تیمهای آرسنال، ناپولی و مارسی همگروه شد. روز 18 سپتامبر2013 و در نخستین روز رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا ورزشگاه سن پائولو میزبان زنبورهای دورتموند بود. جایی که گونزالو هیگواین و لورنتسو اینسینیه دو گل برای ناپولی به ثمر رساندند و هر چند در دقیقه 87 یک گل به خودی از خوآن زونیگای کلمبیایی اختلاف را به حداقل رساند، اما سرانجام مسابقه(2-1) به سود ناپولی خاتمه پیدا کرد. اما دیدار برگشت دو تیم با حال و هوایی متفاوت برگزار شد. دورتموند که برای صعود به دور دوم حتما باید هر دو دیدار پایانی خود در مرحله گروهی را با پیروزی پشت سر می گذاشت، در حضور نزدیک به 66 هزار تماشاگر ورزشگاه زیگنال ایدونا پارک با پنالتی مارکو رویس(10) از حریف پیش افتاد و در نیمه دوم هم دو گل دیگر توسط یاکوب بلاژیکوفسکی و پیر امریک اوبامیانگ به ثمر رساند تا با تک گل اینسینیه، مسابقه(3-1) به سود دورتموند خاتمه یابد. در روز پایانی هر سه تیم دورتموند، آرسنال و ناپولی 12 امتیازی شدند اما همین برد 3 بر یک باعث شد که دورتموند صدرنشین گروه شده و ناپولی مقامی بهتر از سومی کسب نکند.

Digging Deeper Into Liverpool's Humiliating 1-4 Loss to Napoli - The  Liverpool Offside

کلوپ در سال 2015 راهی لیورپول شد و هر چند در فصل 16-2015 تیم او تا فینال لیگ اروپا صعود کرد، اما برای تقابل با تیمهای ایتالیایی، دو فصل انتظار لازم بود. در رقابتهای فضل 18-2017 لیگ قهرمانان اروپا، شاگردان کلوپ دیدار نیمه نهایی مقابل آ.اس. رم را طوفانی آغاز کردند و تا دقیقه 69 پنج گل توسط محمد صلاح( 36 و 45)، سادیو مانه(56) و روبرتو فیرمینو(61 و 69) وارد دروازه رم کردند اما در ادامه رمی ها بر بازی حاکم شدند و دو گل ادین ژکو(81) و دیگو پروتی(86) آنها را به بازی برگشت امیدوار ساخت.

مسابقه برگشت در حضور نزدیک به 62 هزار تماشاگر ورزشگاه الیمپیکو نیز مسابقه ای پر گل بود. سادیو مانه(9) لیورپول را پیش انداخت و پس از آن که با گل به خودی جیمز میلنر(15) مسابقه به تساوی کشیده شد، جیورجینیو واینالدوم(25) باز هم لیورپول را پیش انداخت. رمی ها تا پایان مسابقه سه بار توسط ژکو(52) و راجا ناینگولان(86 و 4+90) دروازه لیورپول را باز کردند و (4-2) پیروز شدند اما این نتیجه برای صعود کفایت نمی کرد و لیورپول در مجموع(7-6) پیروز و راهی فینال شد.

یک فصل بعدف لیورپول باز هم نبردی نزدیک و پایاپای با تیمهای ایتالیایی داشت. در رقابتهای دور گروهی فصل 19-2018 لیگ قهرمانان اروپا، شاگردان کلوپ با ناپولی در یک گروه قرار گرفتند و در روز دوم رقابتها با گل دقیقه 90 اینسینیه(1-0) مغلوب شدند. دیدار برگشت دو تیم در روز ششم مرحله گروهی برگزار شد و لیورپول در صورت برد در مسابقه مقابل ناپولی می توانست از مرحله گروهی صعود کند. این مسابقه با گل دقیقه 34 محمد صلاح(1-0) خاتمه پیدا کرد تا هر دو تیم صاحب 9 امتیاز و تفاضل گل 2+ شوند اما لیورپول به خاطر گل زده بیشتر، رتبه دومی گروه را پس از پاری سن ژرمن از آن خود کرد و ناپولی راهی لیگ اروپا شد.

لیورپول و ناپولی باز هم در فصل 20-2019 همگروه شدند این بار در گروه پنجم رقابتها و باز هم ناپولی در روز نخست مرحله گروهی لیورپول را شکست داد. این بار (2-0) و با گلهای دنیس مرتنز(82) و فرناندو یورنته(2+90).مرتنز در بازی برگشت در آنفیلد هم موفق به گلزنی شد، اما دژان لوورن(65) نتیجه را (1-1) کرد و با همین تساوی لیورپول 13 امتیاز صدرنشین گروه شد و ناپولی 12 امتیازی دوم.

لیورپولی ها باز هم در فصل 21-20 در مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان با یک تیم ایتالیایی همگروه شدند. شاگردان کلوپ در روز سوم مرحله گروهی در استادیو آتلتی آتزری شهر آتالانتا با هت تریک دیوگو ژوتا و گلهای صلاح و مانه(5-0) میزبان خود را در کوبیدند با این حال در بازی برگشت در آنفیلد شرایط متفاوت بود و یوسیپ ایلیچیچ و روبین گوسنز با گلهای دقایق 60 و 64 خود برتری(2-0) را نصیب آتالانتا کردند. در پایان دور گروهی لیورپول با 13 امتیاز صدرنشین شد و آتالانتا با 11 امتیاز دوم.

لیورپول در فصل 22-2021 لیگ قهرمانان با میلان همگروه بود و پس از ان که یک نیمه را با گلهای آنته ربیچ و براهیم دیاز(2-1) از میهمان خود عقب افتاد، اما شاگردان کلوپ در نیمه دوم به بازی بازگشتند و با گلهای صلاح و هندرسون (3-2) به پیروزی رسیدند. دو تیم در روز ششم رقابتها در سن سیرو به مصاف هم رفتند و هر چند توموری میلان را پیش انداخت. اما باز هم صلاح برای لیورپول گلزنی کرد و سرانجام اوریگی برتری(2-1) را برای لیورپول رقم زد تا شاگردان کلوپ با 18 امتیاز راهی مرحله بعد شده و میلان با چهار امتیاز در قعر جدول گروه قرار گیرد.

و سرانجام آخرین رویارویی کلوپ مقابل تیمهای ایتالیایی در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف این تیم با اینتر برمی گردد. نخستین تقابل کلوپ و ایتالیایی ها در مرحله حذفی و در دور یک هشتم نهایی رقابتها که در ورزشگاه جوزپه مه آتزا با گلهای صلاح و فیرمینو(2-0) به سود لیورپول خاتمه یافت تا برد(1-0) اینتر در آنفیلد با گل لوتارو مارتینز فایده ای برای اینتر نداشته باشد و لیورپول راهی مرحله بعدی شود.

آنچه در تقابل تیمهای کلوپ و ایتالیایی ها جالب توجه است، گلهای محمد صلاح می باشد. بازیکنی که 7 بار دروازه تیمهای رقیب را گشوده است.

: برای دریافت مشاوره درباره همه نبردهای یورگن کلوپ و تیمهای ایتالیایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همه نبردهای یورگن کلوپ و تیمهای ایتالیایی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید