مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  68830 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هفته پایانی لیگ برتر؛ به دنبال شگفتی نباشید

هفته پایانی لیگ برتر؛ به دنبال شگفتی نباشید

زیاد به دنبال شگفتی در هفته آخر لیگها نباشید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

این یک واقعیت است؛ هرچند که جابه جا شدن تیم صدرنشین لیگ در آخرین هفته خیلی دراماتیک هست، اما این نوع اتفاقات زیاد رخ نمی دهد و دلیلش هم مشخص است؛ عموما قهرمانان لیگها در هفته های آخر لیگ در اوج آمادگی خود، قرار می گیرند و تیمی هم که در اوج باشد، قطعا هفته آخر نمی بازد!

حتی وقتی به قهرمانی دراماتیک منچستر سیتی در سال 2012 با گل آخرین ثانیه های آگوئرو به کیوپی آر نگاه می کنیم، در واقع من سیتی با آن گل نتیجه را (3-2) کرد و مجددا به صدر جدول برگشت؛ در حالی که در استادیومی دیگر منچستر یونایتد که(1-0) برنده شده و منتظر لغزش من سیتی بود، هرگز به آرزوی خود نرسید تا مجددا به رده دوم برگردد.

یونایتد دو سال قبل از آن هم منتظر لغزش چلسی در روز آخر بود که باز هم این اتفاق نیفتاد و چلسی مقتدرانه با برد در آخرین روز، قهرمانی لیگ را جشن گرفت. این نوع جشن ها برای منچسترسیتی هم کم کم به مساله ای عادی تبدیل شد.

سیتی در یک دهه اخیر بارها و بارها نفسهای لیورپول را پشت سر خود احساس کرد، اما هرگز در هفته پایانی لیگ نلغزید و قهرمان شد. در سایر لیگها هم از این تجربیات مشابه فراوان است. سال 2007 بارسلونا در آخرین هفته لیگ باید به انتظار لغزش رئال مادرید فابیو کاپلو می نشست تا قهرمان می شد. اتفاقا رئال تا اواسط نیمه دوم از رسیدن به برد هم ناکام مانده بود، اما در روزی که بسیاری از ستاره های رئال برای اخرین بار برای این باشگاه به میدان می رفتند، بالاخره(3-1) برنده شد و به جایی برگشت که یک هفته قبل از آن هم در آنجا بود؛ یعنی صدر جدول.

شرایط در ایران هم چندان متفاوت نیست. سال 1382 پاس به عنوان صدرنشین لیگ، روز پایانی را آغاز کرد و در حالی که استقلال منتظر لغزش پاس بود، پاسی ها در روز آخر(5-0) استقلال اهواز را در هم کوبیدند تا برد(3-2) استقلال مقابل پگاه گیلان بی اثر بماند. سه سال بعد جای این دو تیم عوض شد؛ پاس در روز آخر(4-3) صبا باتری را شکست داد اما استقلال در صدر، نلغزید و (4-1) برق شیراز را شکست داد تا صدرنشین و قهرمان لیگ باقی بماند. سایپا در سال 86، سپاهان در سالهای 90 و 91 و پرسپولیس در یک دهه اخیر اتفاقات مشابهی را تجربه کردند؛ آنها به عنوان صدرنشین پا به روز آخر لیگ گذاشتند و به عوان صدرنشین مسابقه آخر خود را به پایان رساندند.

به همین خاطر است که همیشه قهرمانی های دراماتیک و تغییر جای صدرنشین ها همیشه فوق العاده خاطره انگیز هستند و بیشتر به خاطر می مانند. کسی چه می داند؟ شاید در هفته پایانی لیگ این فصل ایران هم چنین اتفاقی رخ بدهد. اما مسلما احتمال آن، نسبت به این که مسابقات روز آخر به شکلی عادی به پایان برسد، بسیار کمتر خواهد بود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره هفته پایانی لیگ برتر؛ به دنبال شگفتی نباشید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هفته پایانی لیگ برتر؛ به دنبال شگفتی نباشید» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید