کد مطلب:  66344 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هشت مدال طلای کشتی از بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی

هشت مدال طلای کشتی از بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی

رقابتهای کشتی بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در حالی به پایان رسید که 8 طلا، 3 نقره و 5 برنز نصیب کشتی گیران ایرانی شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

این رقابتها در سه بخش آزاد، فرنگی و زنان در حالی برگزار شد که برخلاف سیستم المپیکی، رقابتهای هر دسته در ده وزن برگزار شد و به این ترتیب شانس کسب مدال تمامی تیمها افزایش یافت. ایران هم در حالی در دو دسته آزاد و فرنگی شرکت کرد که یک بار دیگر، آزادکاران ایرانی موفق تر از فرنگی کاران ظاهر شدند و در حالی 5 مدال طلا کسب کردند که به شکلی عجیب، چهار طلای نمایندگان کشورمان در فینال مقابل رقبای ترکیه ای به دست آمد!

در کشتی آزاد ایران در سه وزن نخست توفیقی نداشت و تنها دو برنز توسط مجید داستان و مرتضی غیاثی در 61 و 65 کیلوگرم به دست آورد و در 57 کیلوگرم مدالی نصیب ایران نشد. اما در 70 کیلوگرم حسین ابوذری فینالیست شد و با شکست در برابر ارنظر آکماتالیف از قرقیزستان به مدال نقره بسنده کرد. روند مدال آوری کشتی گیران ایرانی از این به بعد دیگر متوقف نشد.

در 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در فینال مقابل توران بایراموف از آذربایجان شکست خورد و نقره گرفت. در 79 کیلو، علی سوادکوهی فینال را مقابل موهامت آکدنیز ترک برگزار و با برتری در این مسابقه طلا گرفت علیرضا کریمی در 86 کیلوگرم ابوبکر اباکاروف آذربایجانی را شکست داد و طلای دیگری به ارمغان آورد و این طلا با قهرمانی های سه وزن بعدی همراه شد. طلای 92 کیلوگرم توسط احمد بزری، طلای 97 کیلو توسط مجتبی گلیج و قهرمانی 125 کیلوگرم توسط مهدی هاشمی به دست آمد و این سه کشتی گیر، همگی مقابل رقبای ترک پیروز شدند.

ooshang-ebtehaj-21570ooshang-ebtehaj-21570کشتی آزاد قونیه؛ قهرمانی ایران با 9 مدال | خبرگزاری صدا و سیما

در کشتی فرنگی نیز ایران توسط شیرزاد بهشتی طلا( 63 کیلو)، محمدرضا رستمی(72 کیلو) و علی اکبر یوسفی(130 کیلو) سه مدال طلا به دست آورد، رامین طاهری در 87 کیلوگرم تنها نقره ایران را در کشتی فرنگی از آن خود کرد و سه برنز هم توسط محمدجواد رضایی( 67 کیلو)، امین کاویانی نژاد(77 کیلو) و مهدی بالی(97 کیلو) به دست آمد. در پایان مسابقات این بخش، ایران در کنار آذربایجان، تنها کشورهایی بودند که سه طلای کشتی فرنگی را تصاحب کردند.

آذربایجان سه طلا در کشتی زنان نیز کسب کرد. قرقیزستان هم که در کشتی آزاد یک طلا و در فرنگی دو طلا به دست آورده بود، سه طلا نیز در کشتی زنان تصاحب کرد تا این دو کشور همراه با ایران، پرافتخارترین تیمها در رقابتهای کشتی باشند.

در مجموع 109 مدال( شامل 30 طلا، 30 نقره و 49 برنز) توزیع شد و 13 کشور برنده مدال شدند. در این میان سهم آذربایجان با 8 طلا، 8 نقره و 7 برنز بیشتر از سایرین بود و قرقیزستان هم بعد از آذربایجان و ایران با 6 طلا، 5 نقره و 3 برنز، دیگر تیم پرافتخار کشتی در این بازیها بود. تیم ترکیه میزبان مسابقات هم تنها دو طلا به دست آورد که هر دو در کشتی زنان نصیب این کشور شد. در حالی که ترکها در کسب مدال برنز رکورددار شدند و با 3 برنز در کشتی آزاد، 5 برنز در کشتی فرنگی و 4 برنز در کشتی زنان، مجموعا صاحب 12 مدال برنز کشتی شدند!

  1. لازم به ذکر است که در دوره قبلی بازیها، کشتی های هر دسته در 8 وزن برگزار شد و آذربایجان با مجموع 12 طلا، بالاتر از ایران قرار گرفت که 5 طلا به دست آورد.
  2.  

    هخعغفقثلعاهتخت

     

  3.  
: برای دریافت مشاوره درباره هشت مدال طلای کشتی از بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هشت مدال طلای کشتی از بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید