مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  42243 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همه چیز از لیورپول، 36 قهرمانی انگلیس، پرنده و مشعل جاودان

همه چیز از لیورپول، 36 قهرمانی انگلیس، پرنده و مشعل جاودان

با قهرمانی در جام حذفی انگلیس در فصل 22-2021، تعداد قهرمانی های لیورپول در جام حذفی به عدد هشت رسید.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- اولین باری که لیورپولی ها طعم قهرمانی در یک دوره مسابقات لیگ را چشیدند، مربوط به مسابقات لیگ لانکشایر در سال 1893 و سومین دوره رقابتهای لیگ این منطقه بود. عنوانی که جواز حضور در لیگ دسته دوم را نصیب لیورپول کرد و یک سال بعد، این تیم قهرمانی دسته دوم را نیز از آن خود کرد. بعدها این تیم در سالهای 1896، 1905 و 1962 سه بار دیگر نیز فاتح رقابتهای دسته دوم شد و به دسته اول صعود کرد. اما در دسته اول، قهرمانیهای لیورپول از سال 1901 آغاز شد. زمانی که این تیم بالاتر از ساندرلند،  ناتس کانتی، ناتینگهام فارست و بری قهرمانی لیگ را از آن خود کرد. لیورپول تاکنون 19 بار قهرمان انگلیس شده که 11 عنوان آن طی دهه های 70 و 80 به دست آمده اند.

در جام حذفی نیز از 1965 تاکنون، این تیم هشت بار قهرمان فاتح جام حذفی انگلیس شده است. لیورپول همچنین 9 بار قهرمان جام اتحادیه، 15 بار برنده جام خیریه و سرانجام 6 بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده است.

 

لیورپول ، پرنده و مشعل جاودان- سالها قبل از آن که باشگاه لیورپول تأسیس شود ، پرنده ای به عنوان نماد شهر لیورپول در نظر گرفته شده بود که نام آن « لایور برد LIVER Bird » بود . این پرنده یک موجود اسطوره ای است که ریشه آن به اسطوره های کهن بریتانیا و منطقه مرسی ساید باز می گشت . تا قرن 18 گهگاه از یک عقاب به عنوان نماد شهر استفاده می شد اما از قرن 19 شکل پرنده همان شکلی شد که امروزه می توانیم در لوگوی لیورپول ببینیم ؛ پرنده ای شبیه به لک لک که از راسته « کودن سانان » است .

liverpool-logo-during-time
liverpool-logo-during-time

لیورپولی ها در تمام نمادهای خود ، از این پرنده استفاده می کنند . دانشگاه لیورپول ، دانشگاه جان موزر ، دانشگاه اچ هیل و روزنامه محلی « لیورپول اکو » در منطقه مرسی ساید همگی این پرنده را در لوگوی خود ، مورد استفاده قرار داده اند . باشگاه لیورپول هم این علامت را به عنوان نماد خود ، مورد استفاده قرار داده است و تصویری از پرنده را می توان روی یک سپر مشاهده کرد .

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لیورپول ، پرنده و مشعل جاودان
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لیورپول ، پرنده و مشعل جاودان

این سپر حتی روی دروازه بیل شنکلی - که تماشاگران از آن وارد استادیوم آنفیلد می شوند - هم نصب شده است که اشاره ای دارد به نماد باشگاه . البته روی لوگوی قرمزهای آنفیلد می توان علامتهای دیگری را هم دید . عدد 1892 در پایی نماد ، اشاره دارد به روز تأسیس باشگاه که دوم ژوئن سال 1892 بود . در بالای لوگو هم می توان شعار باشگاه را مشاهده کرد. شعار« تو هیچ گاه تنها گام برنخواهی داشت »

liverpool-logo-during-time
liverpool-logo-during-time

این آواز در اصل، آهنگ نمایش موزیکال چرخ و فلک در سال 1945 بود که بارها و بارها توسط خوانندگان بزرگی چون الویس پریسلی بازخوانی شد . از سال 1963 این شعار توسط تماشاگران لیورپول در استادیوم آنفیلد خوانده شد و به سرود رسمی باشگاه تبدیل شد . در سال 1989 سانحه ورزشگاه هیلزبورو پیش آمد و 96 هوادار لیورپولی در این استادیوم کشته شدند . از آن زمان به بعد ، دو مشعل فروزان به دو سمت چپ و راست نماد باشگاه اضافه شد و نماد امروزی باشگاه شکل گرفت . علامتهایی که در کنار هم ، به خوبی می توانند نشان دهنده هویت یک تیم قدیمی و 129ساله باشند .    

اختصاصی ورزشی آسمونی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره همه چیز از لیورپول، 36 قهرمانی انگلیس، پرنده و مشعل جاودان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «همه چیز از لیورپول، 36 قهرمانی انگلیس، پرنده و مشعل جاودان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید