کد مطلب:  66561 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهی به والیبال قهرمانی زنان آسیا در سال 2022 و عملکرد تیم ملی بانوان ایران

نگاهی به والیبال قهرمانی زنان آسیا در سال 2022 و عملکرد تیم ملی بانوان ایران

یک بار دیگر تیم ملی زنان کشورمان در رقابتهای قهرمانی آسیا در یک چهارم نهایی از ژاپن شکست خورد تا به مقام هفتم آسیا دست پیدا کند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

حتی اگر مسوولان والیبال آسیا می خواستند بدون قرعه کشی و به دلخواه خود، نتایج مسابقات مرحله حذفی والیبال زنان آسیا را مشخص کنند، بعید بود این قدر شکست ایران در یک چهارم نهایی را تکرار می کردند. به هر شکل یک بار دیگر اتفاق دوره های پیشین رخ داد و ایران در یک چهارم نهایی و این بار مقابل ژاپن تن به شکست داد تا برای کسب عناوین پنجم تا هشتم رقابت کرده و سرانجام با برد مقابل استرالیا به مقام هفتم مسابقات دست پیدا کند. در حالی که این بار ایران بهتر از ادوار قبل در رقابتها شرکت کرد.

رقابتهای والیبال کاپ زنان آسیا در سال 2022 در حالی به میزبانی فیلیپین برگزار شد که با کنار کشیدن قزاقستان و اندونزی، تعداد تیمهای حاضر در رقابتها به عدد 9 کاهش یافت و این یعنی در مسابقات مرحله گروهی فقط یک تیم حذف می شد!

در گروه نخست مسابقات، تیم ملی کشورمان ابتدا در سه ست پیاپی(25-10)، (25-15) و (25-13) کره جنوبی را شکست داد. کره جنوبی تنها نام خود را یدک می کشید و در نخستین رقابت خود در برابر چین هم در مجموع سه ست صاحب 26 امتیاز شد!

اما ایران پس از آن (25-17)، (25-14) و (25-11) مقابل ویتنام مغلوب شد و آن گاه در برابر فیلیپین هرچند (3-1) شکست خورد. اما ست سوم را با نتیجه (25-20) به سود خود خاتمه داد.

ایران در برابر چین هم مطابق انتظار باخت، اما برد(26-24) در ست نخست به هیچ عنوان منتظره نبود.

به هر شکل در این گروه کره جنوبی با 4 شکست حذف شد و چین، ویتنام، فیلیپین و ایران  در رده های اول تا چهارم قرار گرفتند.

در گروه دوم هم ژاپن، تایلند، چین تایپه و استرالیا اول تا چهارم شدند و به این ترتیب تیمها به صورت ضربدری در مرحله یک چهارم نهایی مقابل تیمهای گروه مقابل قرار گرفتند و نتایج زیر را رقم زدند:

چین(3-0) استرالیا

تایلند(3-1) فیلیپین

ویتنام(3-2) چین تایپه

ژاپن(3-1) ایران

ایران در برابر ژاپن ست نخست را تا امتیاز 23 پیش آمد و تنها با دو امتیاز اختلاف مسابقه را واگذار کرد. اما اوج کار ملی پوشان ایرانی برد(28-26) در ست سوم بود که کار را به ست چهارم کشاند.

ایران در رقابتهای کسب عناوین پنجم تا هشتم (3-0) از چین تایپه باخت و با همین نتیجه استرالیا را شکست داد تا به مقام هفتم این رقابتها دست پیدا کند.

به هر شکل به نظر نمی رسد که ایران بتواند عنوانی بهتر از ادوار قبلی رقابتها کسب کند. اما همین که بالاخره در برابر ژاپن و چین یک ست را برنده شده است، نشان دهنده کم شدن اختلاف والیبالیست های زن ایرانی با بزرگان والیبال آسیا است. نتایج ایران در ادوار قبلی مسابقات را با هم مشاهده می کنیم:

2018: هشتم (ایران در یک چهارم نهایی در سه ست به چین باخت)

2016: ششم( ایران در یک چهارم نهایی در چهار ست به ژاپن باخت)

2014: هفتم( ایران در یک چهارم نهایی در چهار ست به قزاقستان باخت)

2012: هشتم (ایران در یک چهارم نهایی در سه ست به تایلند باخت)

2010: هشتم ( یران در یک چهارم نهایی در سه ست به تایلند باخت)

2008: ایران در این رقابتها غایب بود.

 

 

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به والیبال قهرمانی زنان آسیا در سال 2022 و عملکرد تیم ملی بانوان ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نگاهی به والیبال قهرمانی زنان آسیا در سال 2022 و عملکرد تیم ملی بانوان ایران» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید